Potraviny, které snižují tlak

S vysokým tlakem není radno si zahrávat. Zvýšený tlak může způsobit závažná onemocnění. Proto si nechte poradit a zařaďte do jídelníčku tyto potraviny.

Co byste měli jíst pravidelně aspoň dvakrát týdně, abyste měli krevní tlak v pořádku? Jen to, co dozajista máte vždy po ruce.

Také vás může zajímat ...

Celer

Nejenže je neocenitelným pomocníkem při dochucování mnoha pokrmů, včetně omáček a polévek, ale také povzbuzuje sexuální touhu a příznivě působí na krevní tlak.

Červená řepa

Nejlepší je jíst řepu čerstvou nebo nakládanou. Tak jsou její účinky nejsilnější. Působí i jako prevence proti rakovinotvorným onemocněním. Nejchutnější je čerstvá, nakrájená na tenké plátky, s hruškou, rukolou, kozím sýrem a balzamikem.

Grapefruit

Díky vysokému množství draslíku je úžasným startovačem do dalšího dne. Vymačkaná šťáva z jednoho grepu ke snídani denně nastartuje váš metabolismus a také sníží hypertenzi.

Pohanka

V této bylině je obsažena látka zvaná rutin. Ta zvyšuje pružnost cév. Navíc má protirakovinné účinky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama