Povzbuďte svůj krevní oběh

Máte neustále zmrzlé ruce i nohy? To znamená, že se vám správně neprokrvují. Naštěstí existují tipy a triky, které zlepší krevní oběh do několika hodin. Vyzkoušejte čaje i masáže.

Jde o problém, který je snadno řešitelný, pokud se neváže na žádnou jinou nemoc. Jsou-li však studené ruce a nohy důsledkem nějaké vážnější nemoci, jen bylinky a babské rady vám nepomohou.

Také vás může zajímat ...

Pokud ale žádnou vážnou nemocí netrpíte, ale přesto vás občas studené ruce a nohy trápí, zbystřete. Máme pro vás pár tipů, které vám dozajista přijdou k duhu. Ne každý se vám ale bude zamlouvat.

Promasírujte si končetiny

Vezmětete si váš oblíbený masážní olejíček, například levandulový, kokosový či rozmarýnový, a tři kapky nakapejte do 100 ml olivového či kokosového oleje a poproste dalšího člena vaší domácnosti, aby vám promasíroval ruce a nohy.

Stačí pár minut každý den. Pokud jste v domácnosti sami, můžete se samozřejmě namasírovat i sami. Důležité je však chodidlům a rukám věnovat aspoň deset minut denně.

Otužujte se

Každé ráno po probuzení a večer před spaním byste si měli dopřát ledovou sprchu. Začněte i půl minutou ledové sprchy ráno a večer a přidávejte každý týden dalších pár desítek vteřin. Neexistuje lepší lék na prokrvení. Pokud na ledovou sprchu nemáte odvahu, vyzkoušejte střídavou koupel.

Naplňte kyblík či jinou nádobu ledovou vodou, druhý horkou vodou. Střídavě si do jedné i druhé ponořte obě ruce i obě nohy. I tuto proceduru opakujte každý den. Bydlíte v oblasti, kde v zimě často sněží?

Ušetřete za koupel i sprchu a každý den ráno se bosky ve sněhu proběhněte nebo alespoň projděte. Měli byste vydržet dvě až tři minuty, čím větší bolest budete zažívat, tím lépe bude vaše tělo fungovat.

Udělejte si zázvorovou kúru

Zázvor má silné léčivé účinky v mnoha ohledech. Není proto divu, že vás dokáže zbavit i studených rukou a nohou. Nastrouhejte si dvě až tři polévkové lžíce zázvoru a zalijte je dvěma litry vroucí vody. Nechte deset minut louhovat a pak tekutinu sceďte. Přelijte ji do hroké koupele a na deset minut se do ní ponořte.

Nedoporučujeme v koupeli setrvávat déle, neboť by vám zázvor mohl popálit kůži.

Proceduru opakujte jen v případě nutnosti

Chilli papričky rozproudí krev

Přidejte jednu do každého jídla a uvidíte, jak se zapotíte. Chilli papričky jsou výbornou prevencí proti studeným končetinám. Konzumovat je můžete klidně každý den, ale nepřehánějte to s nimi.

Meduňkový čaj

Jeden až dvě čajové lžičky sušené bylinky přelijte 200 ml horké, nikoli vroucí vody. Louhujte pět minut a sceďte. Čaj popíjejte ještě horký, nejllépe dvakrát denně. Zahřeje vás a ještě povzbudí krevní oběh.

Tinktura z ginkgo biloby

Pokud seženete čerstvé listy této léčivky, připravte si tinkturu, která spolehlivě prokrví celé tělo. Dva až tři listy pokrájejte na větší kousky a vložte je do uzavíratelné nádoby. Zalijte je čirým alkoholem tak, aby byly všechny kousky listů ponořené.

Nádobu uzavřete a nechte macerovat čtyři týdny na suchém a stinném místě. Občas nádobu protřepejte. Po uplynutí doby tekutinu slijte a užívejte tři kapky jednou denně. Ginkgo bilobu nesmí užívat lidé, kteří trpí vysokým tlakem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama