Poznejte nemoc podle kašle

Sám o sobě není nemocí, ale reflexem. Někdy může jen chránit dýchací cesty před nečistotami a udržovat je průchozí, jindy může ukazovat i na virové či onemocnění.

Na kašel vám lékař většinou nepředepíše žádný lék. Jen vám doporučí, ať si nějaký koupíte v lékárně. Tam se vás pak pravděpodobně zeptají, zda chcete kašel podpořit, nebo naopak potlačit. Jak se v tom ale vyznat?

Také vás může zajímat ...

Vlhký kašel

následuje zpravidla po odeznění kašle suchého, protože sliznice dýchacích cest produkuje ve zvýšené míře hlen, který se v dýchacích cestách hromadí. Kašel pak pomáhá se nežádoucího hlenu zbavit.

V této fázi je potřeba kašel podporovat.

Suchý dráždivý kašel

většinou doprovází virová onemocnění. Namáhá svaly břicha a hrudník a nedochází při něm k odkašlávání. Někdy se také večer po ulehnutí zintenzivňuje. V tomto případě je vhodné podávat lék, který kašel utlumí.

Trápí-li vás úporný kašel, může to ukazovat na zápal plic. Jedná se většinou o zánět plicní tkáně a bývá doprovázen horečkou a slabostí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama