Poznejte svůj typ pleti

Poznejte svůj typ pleti

K důležitým krokům v péči o pokožku patří vědět, jaký typ pleti máte. Nejlépe to zjistí kosmetička, ale základ můžete určit i sami. Existují tři základní typy: mastná, suchá a normální/smíšená.

Určují se podle toho – podle toho, kolik mazu pokožka produkuje. Podle toho pak zvolíte správnou péči, jaké volit produkty či jaké kosmetické či dermatologické procedury jsou pro nás ty nejlepší. Domácí test Jaký typ pokožky máte, můžete určit i doma jednoduchým testem.

Také vás může zajímat ...

Nejprve si obličej důkladně ošetřete pleťovým čisticím přípravkem bez alkoholu, jemně jej osušte a už nepoužívejte žádný krém. Pokud budete mít po 45 minutách pleť vysušenou, matnou a pociot stahování, máte spíše sušší pokožku.

Budete-li mít na nose a na čele viditelný lesk, máte spíše smíšenou, normální pleť. Jestliže se vám bude lesknout obličej nejen na nose a čele, ale i na tvářích, jedná se o pravděpodobně o mastnou pleť.

Můžete také použít hedvábný papírový ubrousek nebo čisticí papírek na brýle a přitisknout ho na pár vteřin na obličej. U mastné pleti se papírek přilepí a zprůsvitní, u smíšené se přilepí na čelo, nos a bradu a u suché zůstane zcela nedotčený.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama