Poznejte tajemství Českého Švýcarska

Nádherné lesy táhnoucí se kam jen oko dohlédne, dech beroucí rokle a obrovské věže pískovcových měst. To vše nabízí jedna z nejkrásnějších krajin České republiky, národní park plný tajemství – České Švýcarsko.

Pokud chcete během své dovolené zažít procházky romantickými zákoutími, tradiční pěší turistiku či cykloturistiku ale objevovat i nová nádherná místa naší země, národní park České Švýcarsko je pro vás to pravé! Vždyť patří mezi nejvýznamnější evropské turistické regiony. Malebná příroda Českého Švýcarska je plná překvapení.

Také vás může zajímat ...

Doslova klenotem a královnou zdejší krajiny je Pravčická brána, šestnáct metrů vysoký a sedmadvacet metrů široký majestátní skalní most. Vede k němu cesta z malebného Hřenska nebo z Mezní Louky, odkud část trasy vede podél strmé krásné Křídelní stěny.

Od brány se nabízí nádherný výhled a další vyhlídky v okolí vám umožní obdivovat i samotný skalní most.

Soutěsky- symbol Českého Švýcarska

Dalším symbolem krajiny je krytá vyhlídka na Mariině skále u Jetřichovic. Nechal ji vybudovat kníže Ferdinand Kinský, který zpřístupnil řadu míst této čarokrásné krajiny turistům, a tak od ní můžete pokračovat k vyhlídce Vilemínina stěna či k Rudolfovu kameni. Když už budete u Hřenska, nezapomenutelný zážitek se vám naskytne na Divoké a Edmundově soutěsce.

Do míst mezi skalami se dostanete pouze na velké pramici a plavbu vám zpestří humorné vyprávění převozníka.

Pěší část cesty z Hřenska k přístavišti pramic vede po břehu Kamenice pod skalními převisy a skalními tunely.

Hurá na děčínský zámek

Na své si přijdou nejen milovníci přírody, ale také historie a památek. Na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice se tyčí barokně klasicistní dominanta města Děčína – zámek. Jeho historie je nejvíce spjata s rodem Thun-Hohensteinů a pak také s hrůzným pobytem a postupnou devastací čtyř armád.

Během posledních let se však povedlo zámek zrekonstruovat a vy se můžete vydat na prohlídkovou trasu, která je rok od roku delší a zajímavější. Skvělým zážitkem může být také noční prohlídka zámeckých komnat! Největšími turistickými magnety jsou pak Dlouhá jízda stoupající k zámku kolem barokní Růžové zahrady a jižních teras, úchvatná konírna se sloupořadím a křížovou klenbou anebo panoramatická Thunovská vyhlídka

Na skok k sousedům do Saského Švýcarska

České Švýcarsko se navíc může pyšnit opravdu významným sousedem, a tím je Saské Švýcarsko. Pokud si tedy naplánujete více jak víkendový pobyt, můžete vyrazit také tam. Nejkrásnější horou, na kterou se můžete vypravit, je Lilienstein. Uchvátí vás i nedobytná pevnost Königstein, kde je připraveno několik expozic a výtahy pro snadné zdolávání obrovského komplexu.

Mezi nejvýznamnější místa oblasti patří také vyhlídková plošina Bastei, kde je úžasný výhled na Kamenný most Basteibrücke, který má sedm oblouků

Úžasné skalní divadlo

Velkým lákadlem je také skalní divadlo Felsenbühne Rathe, které je považováno za nejhezčí svého druhu v Evropě. Rathen se nachází v údolí Wehlgrund pod skalním masivem Bastei v blízkosti jezera Amselsee a lázní Kurort Rathen. Jeho kulisami jsou nejen mohutné pískovcové skály, ale také skalní most Basteibrück a pozůstatky skalního hradu Neurathen.

V repertoáru divadla je činohra i opera či muzikály.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...