Pozor na nachlazení z klimatizace

Pobyt v klimatizovaných místnostech způsobuje, že býváme v letním období nemocní častěji než kdykoli jindy. V teplých obdobích roku se hovoří o tzv. letní chřipce. Většinou se však jedná o zánět dýchacích cest, který způsobují zcela jiné viry než virus klasické chřipky.

Aby vás nepostihla, dodržujte tyto zásady:  Nevystavujte se klimatizaci víc jak 4 hodiny denně, v autě maximálně 15 min. za hodinu.  Klimatizaci často čištěte. Jen tak účinně zabráníte choroboplodným zárodkům, aby se nedostaly až k vám.  Teplotní rozdíl mezi teplotou uvnitř a venku by měl být 5–6, nejvíce však 8 stupňů.

Také vás může zajímat ...

 Kromě teploty sledujte i vlhkost a regulujte ji v rozmezí 40–70 procent.

 Přechod z klimatizovaného prostředí do teplého by měl být pozvolný..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...