Pozor na povánoční úrazy

S koncem roku bývá spojena celá řada více či méně nepříjemných karambolů

Ne vždy se období kolem Silvestra nese ve znamení klidu a pohody. Překvapit vás snadno může nějaká nepříjemná nehoda vyústěná v bolavé zranění. Na co si dát obzvlášť mezi svátky pozor?

Některé nehody jsou v tuto dobu bohužel častější a rizikovější než v jiných částech roku. Občas se může jednat i o dost závažné problémy, takže je vhodné se s nimi dopředu seznámit a vyvarovat se jich.

Také vás může zajímat ...

Požáry všeho druhu

Začněme od těch nejvážnějších nebezpečí. Právě mezi svátky a na Silvestra hrozí velké riziko požárů. Klasickým podpalovačem jsou svíčky, výjimku bohužel netvoří ani prskavky, petardy a jiná sváteční výzdoba a pyrotechnika. Všechno dohromady sice vytváří příjemnou atmosféru, ovšem při chvilce nepozornosti se může stát velké neštěstí.

Ročně vznikne hned několik požárů od hořících svíček, a ještě častější jsou požáry od elektrických světýlek různě rozesetých po domě či bytě.

Nehody při vaření a jídle

Na kuchaře a jedlíky také číhají rizika. Štědrovečerní večeři jste sice jako rodina přežili ve zdraví, ale i při přípravě dalších jídel může snadno dojít k popálení, opaření či pořezání. I zde je třeba dávat mnohem větší pozor, zvlášť pokud je na blízku dítě či domácí zvíře. Kromě toho hrozí také nejrůznější zažívací potíže.

Mezi ty nejčastější a nejnepříjemnější patří žlučníkový záchvat.

A zase ten alkohol

Další nebezpečí číhá při otevírání a následném popíjení alkoholu. Přestože se jedná o typickou silvestrovskou záležitost, i mezi svátky bývají ošetřováni lidé, kteří dostali ránu špuntem od sektu do oka.

Vypitý alkohol sám o sobě pak ještě umocňuje všechna další rizika. O nejrůznější pády, zakopnutí i otlučení nebývá v tuto dobu nouze.

Zákeřný stromek

Jehličnan v obýváku je typickým symbolem Vánoc a typická jsou i zranění, která přivozuje.

Již zde byly zmíněny požáry v důsledku elektrického zkratu žároviček či nehlídané plápolající svíčky. Nezřídka dojde také k pádu stromku a následnému poranění osob, když kolem něj v jednom kuse procházejí.

Dochází tak především k rozseknutí hlav nebo pořádným pohmožděninám. Méně časté pak bývají úrazy očí, kdy přijde na řadu švihnutí větvičky či zadrhnutí o jehlice stromu..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama