Pozor na střídání horka a zimy!


Venku fouká ledový vítr nebo je dokonce mráz, ale v obchodech, dopravních prostředcích i v domácnostech se topí o sto šest. Prudké střídání teplot a suchý vzduch dávají tělu pěkně zabrat.
Poradíme vám, jak se bránit.


Netopte zbytečně


Také vás může zajímat ...

Většina lidí si myslí, že je dobré udržovat takovou teplotu, aby mohli bez pocitu chladu chodit v tričku. To je ale velký omyl. Ideální teplota v topné sezóně by v obytných prostorách měla být 21–22 °C. K tomu, aby vám bylo teplo, byste měli využít oblečení.

Když se neustále pohybujete v přehřátém prostředí, zhoršuje se vaše schopnost termoregulace a oslabuje se imunita.

Před spaním větrejte

Přetopený byt dobrému spánku nepomáhá, proto je lépe zvolit nižší teplotu. Před ulehnutím v ložnici krátce a intenzivně vyvětrejte a zajistěte tak v ní nižší teplotu než v běžné obytné místnosti. Doporučovaná teplota pro spaní je kolem 18 °C. Prospěje to vašemu spánku i celkovému zdraví. Zvlhčujte vzduch
 Ideální vlhkost v místnosti je padesát procent.

Při zapnutém topení je vlhkost většinou nižší. Není divu, že vás pálí oči, svědí pokožka a otéká vám nosní sliznice. Když nemáte peněz nazbyt, dejte na topení keramické misky pod květináče s vodou. Jsou mělké a široké a voda se z nich dobře odpařuje. Lepší variantou je nákup zvlhčovače.

Ty nejlepší v sobě kombinují zvlhčení a čištění vzduchu.

Místo horkého nápoje pijte vlažný!

Slaná sprška i čaj


Pro pleť i nosní sliznice představuje skutečný balzám čištěná mořská voda ve spreji. Můžete ji používat nejenom, když se cítíte vysušení, ale i jako prevenci. Hodně záleží i na pitném režimu. Musíte ale dávat pozor, co pijete. Horké nápoje zvyšují pocení, takže nejsou úplně nejvhodnější. Čaj a káva, které obsahují kofein, zase zvyšují vylučování tekutin ledvinami.

Ideální je čistá voda a vlažný bylinkový nebo ovocný čaj.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...