Pravda a časté mýty o šedinách

Zatímco vaše kamarádka má šedivé vlasy pomalu už od třiceti, vám se ani na prahu padesátky neobjevil jediný šedý vlas. Ano, i to je možné. Šedivění je totiž velmi individuální. Na druhou stranu, objeví-li se vám jeden šedý vlas, neznamená to nutně, že budete mít záhy šedivou celou hlavu. Objevit se může už ale kolem třicítky.

Možná jste dokonce slyšely pověru, že vytrhnete-li si jeden šedivý vlas, narostou místo něj dva! Jak asi tušíte, je to nesmysl. Přesto vás ale musíme od vytrhávání vlasů odradit.

Také vás může zajímat ...

Můžete si tím nenávratně poškodit vlasový folikul a už vám z něj žádný vlas nikdy nevyroste.

Se stářím nijak nesouvisí

Jak už bylo zmíněno v úvodu, šedivé vlasy se mohou objevit už během 30. roku života a na druhou stranu, nemusí se objevit ani v 60 letech. Mohou za to geny, které prostě neovlivníme. Pokud někdo z rodičů začal šedivět kolem třicítky, pravděpodobně čeká stejný osud i vás. Šedivění způsobují také melanocyty, neboli buňky ve vlasových koříncích, které produkují barvicí pigment.

S přibývajícím věkem začínají pracovat nepravidelně, což vede k šedivění.

Barvení za šediny nemůže

Existují také pověry, které tvrdí, že barvení ovlivňuje vznik šedin. Není to ale pravda. Jediné, co může je ovlivnit celkovou kvalitu vlasů a jejich zdraví. Jestliže se tedy barvíte, nezapomeňte na vhodnou péči a vlasové masky. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...