Prázdniny po česku

Dopřejte dětem vodu, les, pohyb i trochu toho napětí a tajemna. Vraťte se spolu s nimi zpátky do dětství. Bude vám všem moc krásně. Možností je opravdu hodně.

U moravského moře

Také vás může zajímat ...

Nové mlýny je přehradní nádrž, kde je možné krásné koupání. Ale provozovat se zde dají i různé vodní sporty nebo rybaření. Můžete se po tomto Moravském moři, jak se Horním mlýnům přezdívá, svézt lodí.

A když už vás vodní hrátky přestanou bavit, vydejte se na výlet na kole. Okolí je vhodné nejen pro jízdu, ale i pro pěší turistiku.

Na kolech až do Rakous

Chcete-li strávit dovolenou v sedle, vydejte se na vlak Expres Pálava-Podyjí. Ten vás přes léto doveze na krásné cyklotrasy na Pálavě i v Podyjí. Pokud nemáte vlastní kolo. Nezoufejte.

Ve vybraných stanicích jsou půjčovny Českých drah. Tam seženete kvalitní bycikl. Vydejte se i do nedalekého Rakouska. Ze Šatova je to jen několik kilometrů do rakouského Retzu, které se pyšní významným historickým centrem. Pod městem se ukrývá největší rakouský historický vinný sklep.

Zábava pro dospělé i děti

Pokud si rádi hrajete, zajeďte s dětmi k Orlické přehradě do Kovářova. U samoty Budař najdete přírodní park plný her a zážitků. Objevíte tu vesnici z raného středověku, vytočíte si nádobu na hrnčířském kruhu, zkusíte příst i tkát nebo umlít mouku.

Potom si zujte boty a vydejte se po kilometr dlouhé stezce naboso. Už jste si odvykli? Jen to zkuste, je to zdravé. A když se rozprší, je tu přírodní krytá herna, archeologická naleziště nebo třeba bludiště.

Vyrazte na vodu

Děti milují vodu a dobrodružství. Vydejte se na kánoích či raftu třeba na Vltavu. Sjezd začíná ve Vyšším Brodu a končí v Českých Budějovicích. Po cestě můžete navštívit hrad Rožumberk, Český Krumlov nebo zříceninu hradu Dívčí kámen.

Jezy na Vltavě jsou sjízdné a bezpečné. Přesto je dobré před každým jezem vystoupit a jít se podívat jak jez vypadá. Pokud si nejste jisti, jednoduše jez přeneste. Malé děti rozhodně na jez neberte. Naberte si je opět až pod jezem.

Tajemný hrad Svojanov

Svojanov založil král Přemysl Otakar II. Je jedním z nejstarších královských hradů u nás. Mísí se tu gotika, tedy středověk, s empírem z19. století. Při prohlídce hradu můžete navštívit i dům zbrojnošů a prohlédnout si kuriozní kroužkovou košili utvořenou z 16 000 kroužků.

K hradu patří i krásná gotická zahrada, jediná svého druhu ve střední Evropě. Po prohlídce se vydejte do tajemných skalních útvarů v broumovských stěnách. Leží mezi městy Police nad Metují a Broumovem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...