Před jistou smrtí mě zachránilo záhadné volání!

Po prvním telefonickém hovoru následoval další, který mě naprosto šokoval!

Vyšší moc může do našeho osudu vstoupit naprosto nečekaně.

Před časem do mého života zasáhly nadpřirozené síly nebo nějaký strážný anděl. Jinak si to neumím vysvětlit.

Také vás může zajímat ...

Řekla mi, ať zůstanu doma

Každé ráno jsem pravidelně jezdila s kolegou do práce. Protože se do naší ulice těžko zajíždělo, čekávala jsem pravidelně na hlavní ulici – na místě, vzdáleném asi pět minut chůze. Tam mě vždy vyzvedl kolega Zdeněk, a při zpáteční cestě i vysadil. Toho rána, když jsem se chystala do práce, mi zazvonil mobil. Bylo to úplně neznámé číslo, takže jsem váhala, zda hovor přijmout.

Myslela jsem si, že půjde o nějakou nabídku služeb. Jednalo se ale o mojí kolegyni Alici. Řekla mi, že dnes nemám do práce chodit, protože v kanceláři nad námi prasklo vodovodní potrubí. Uvítala jsem tedy vynucený den volna a šla si zařizovat nějaké záležitosti. Právě jsem vstupovala do banky, když mobil zazvonil znovu. Opět to byla Radka, tentokrát z mého čísla.

Sdělila mi něco, co mnou hluboce otřáslo.

Byl to můj anděl strážný?

Dozvěděla jsem se, že Hynek měl ráno nehodu. Na křižovatce mu nedal přednost kamión. Auto bylo doslova sešrotováno a náš kolegy byl na místě mrtvý. Ptala jsem se, proč jel do práce, když tam byla prasklá voda. Alice vůbec nechápala, o čem mluvím. Připomněla jsem jí ten ranní rozhovor z jiného čísla. Kolegyně přísahala, že mi nevolala.

Ještě chvíli jsme se takto dohadovaly, než jsem definitivně pochopila, že Alice mluví pravdu. Dodnes netuším, jaká neznámá síla mi tehdy zachránila život. Byl to snad nějaký můj strážný anděl, který viděl do budoucnosti a hlas kolegyně využil jako varování? Zkoušela jsem pak volat na to neznámé číslo, ale bylo mi oznámeno, že neexistuje. Nenašla jsem ho ani nikde na internetu.

Do práce dnes jezdím autobusem, i když je to komplikovanější.

Jediné, co mě opravdu mrzí a bolí, je to, že žádného strážného anděla tehdy neměl Hynek.

Jiřina L. (47), Ostrava

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...