Před kameru se musela seriálová hvězda Gillian Anderson vrátit deset dnů po porodu!

S partnerem si měla nejprve co říct, ale do tří let jim oběma došla slova!

Poté, co se Gillian Anderson (47) přestěhovala do Los Angeles, změnil se jí život. Dostala roli v seriálu Akta X a během jeho natáčení se seznámila i s prvním manželem, Clydem Klotzem (55). Hlavní představitelka slavného seriálu Akta X, americká herečka Gillian Anderson, měla docela bouřlivé období dospívání. Její rodina se v té době vrátila zpátky do Spojených států – od dvou let do této doby Gillian vyrůstala v Londýně. Gillian chodila výstředně oblékaná a ve třídě byla spíš za klauna.

Měla pořádně divoké mládí!

S láskou začala populární herečka hodně brzy. O panenství prý přišla už ve třinácti a o rok později měla delší vztah s třiadvacetiletým muzikantem. Po studiu šla hrát divadlo do New Yorku, ale přes den si vydělávala jako servírka. Takový život jí celkem bavil a cítila se dobře. V 21 letech se ale rozhodla spálit za sebou mosty a následovat svého tehdejšího přítele do Los Angeles. Jak se ukázalo, bylo to nejdůležitější rozhodnutí v jejím životě. Toho přítele si sice za manžela nevzala, ale nebýt lásky k němu, nedostala by svoji nejslavnější roli. Na konkurzy k televizním seriálům chodila nerada. A nezaujala ani studio, které připravovalo Akta X. Tvůrce seriálu, scenárista Chris Carter (58), v neznámé mladé herečce ale viděl tu správnou představitelku agentky Dany Scullyové. Roli pro ni doslova vytrucoval. Jeho odhad byl velmi dobrý a po dvou letech se z Gillian stala televizní superhvězda. Změna ale přišla i v jejím osobním životě – a také díky zmíněnému seriálu.

Nálepky agenty Scullyové už se nikdy nezbaví.
Nálepky agenty Scullyové už se nikdy nezbaví.

Svatbu si udělali na Havaji

Během natáčení se totiž sblížila s asistentem vedoucího výpravy Clydem Klotzem. „Nebyla to láska na první pohled,“ přiznala herečka. „Zaujal mě jeho úsměv a postupně jsem zjišťovala, že je to hodně inteligentní člověk, se kterým si mám o čem povídat.“ Vzali se na Nový rok 1994 – kvůli svatbě si zaletěli na Havajské ostrovy. Svatbu měli na golfovém hřišti a v budhistickém stylu. Dva dny nato už byli oba novomanželé zpátky na place a natáčení Akt X mohlo pokračovat. Tímhle krokem ho Gillian neohrozila. Přišel ale jiný, který už komplikace přinesl. Herečka čekala dítě. Svatební noc byla asi bouřlivá, podle termínu, kdy se její dcerka narodila. Pro tvůrce seriálu to byl šok. Museli vymyslet, jak odůvodnit nepřítomnost Gillian, ale přišli na to: nechali ji prostě unést. Gillian tak mohla porodit (neplánovaným císařským řezem) a „užít“ si hodně kratičkou mateřskou dovolenou. Po deseti dnech byla znovu před kamerou. Manželství s Clydem ale stejně vydrželo už jen dva roky. Podruhé se pak Gillian vdala v roce 2004; tentokrát se rozvedla už po roce a půl a navíc už čekala druhé dítě s úplně jiným mužem. Soukromí měla tedy pestré, v hereckém životě ale bude už navždy agentkou Scullyovou. Potvrdila to i tím, že se k roli loni znovu po letech vrátila!

Po její dcerce pojmenovali loď!

Dcerka, která se Gillian a Clydeovi narodila, dostala jméno Piper Maru (21). Za kmotra jí šel autor seriálu Chris Carter a ten také podle ní pojmenoval jednu epizodu Akt X. Piper Maru v ní bylo jménem francouzské záchranné lodi, která se dostala do problémů. Těžké to měla po návratu z porodnice i Gillian. „Měla jsem oteklé nohy a byla jsem úplně vyčerpaná. Mezi jednotlivými scénami jsem spala,“ popsala svůj tehdejší stav.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...