Před milencem si schovávala placatici na záchodě

Od roku 1997 je prý Vilma co se týká alkoholu čistá.

Upřímná Vilma Cibulková (57) kdysi pila víc, než je zdrávo, a musela proto nastoupit léčbu. O svém dobrovolném pobytu v blázinci pak herečka říkala, že je to nejlepší dar, který si mohla dát.

Vilma Cibulková (57) je mezi svými známými považována za velkou bojovnici. Aby ne, v životě ji potkala spousta těžkých období. Ať už se jednalo o interrupci, pokus o sebevraždu nebo alkoholismus, statečná herečka nakonec dokázala všechno zvládnout s pomocí své obrovské vnitřní síly.

Také vás může zajímat ...

I za malou pochvalu se mohla přetrhnout

Možná i proto, že ve vzpomínkách často čerpala ze svého idylického dětství. Ona a její dvě sestry vyrůstaly v drsném prostředí Krušných hor. Přestože jako malá musela doma hodně pomáhat, nikdy si na nic nestěžovala. Spíš později občas poznamenala, že se tehdy jako snaživá holčička mohla za sebemenší pochvalu doslova přetrhnout.

Zároveň ale také vzpomínala, že už tenkrát její tatínek dost pil a ona pro něj musela chodit do hospody. Maminka mu pak do omrzení vyčítala, že je bordelář a opilec. Přesto ho prý stále milovala. Po maturitě na pedagogické škole odešla Cibulková studovat DAMU do Prahy.

Ještě jako studentka hostovala občas v Národním divadle a také dostávala role v televizních pohádkách a seriálech.

Vybírala si ženaté milence

Do tohoto období také spadají její první nepodařené milostné vztahy a problémy s alkoholem. Vilma se po hlavě vrhala do románků se staršími a většinou ženatými kolegy, jako byli známý záletník Petr Kracík (61) nebo Karel Heřmánek (72). Následky těchto eskapád na sebe nenechaly dlouho čekat. Přišla interrupce a po ní nepodařený pokus o sebevraždu. I tak ji ale její první ženatý milenec opustil.

Po další romanci s ženatým kolegou přišel vyhazov z Divadla Na zábradlí. Utekla od něj, když ji nejvíc potřeboval Ani později to však nebylo o moc lepší. Cibulková totiž doslova uhranula legendárního herce a režiséra Miroslava Macháčka (†68), kterému všichni říkali Mácha. Ten sice nepil a nekouřil, zato měl vážné psychické problémy.

Před Macháčkem se Vilma se svým pitím schovávala na záchod, kde měla v tašce ukrytou placatici. Doufala, že její milenec nepozná, že ani kvůli němu nedokázala přestat. Nakonec od něj stejně odešla. „Zdrhla jsem ve chvíli, kdy mě nejvíc potřeboval,“ přiznala později.

To už se vinou alkoholu propadala na úplné dno.

Kouřila osmdesát cigaret denně

Na počátku devadesátých let nedokázala bez poloviny lahve vína po ránu ani přejít ulici. Další potřebovala, aby večer vůbec mohla hrát. Skončila na odvykací kúře na oddělení sebevrahů v Bohnicích. Tam prý kouřila přes osmdesát cigaret denně a psaním deníku si čistila bolavou duši. Snad ze zoufalství se potom vdala za právníka Zbyška, kterého prý k sňatku přemluvila.

Otěhotněla, ale v pátém měsíci o miminko přišla. Další těhotenství se již povedlo a na svět přišla holčička Šimonka (26).

Téměř vzápětí se leale dozvěděla, že její manžel dluží přes patnáct milionů, takže se s ním do roka rozvedla.

Za film Pupendo dostala Českého lva

To už byla herečka v zajetí šíleného kolotoče. Ráno vstávala po páté, přes půl Prahy vezla dceru do jeslí, pak spěchala na zkoušku v divadle. Odpoledne se řítila zase do jeslí a večer i s holčičkou znovu do divadla. Její tvrdohlavá pracovitost se ale vyplatila, když se dostavil zasloužený úspěch. Z Vilmy se stala herečka, na kterou diváci chodí, ať hraje v čemkoliv.

Za svůj výkon ve filmu Výchova dívek v Čechách byla poprvé nominována na Českého lva. Za vedlejší výkon ve filmu Pupendo ho v roce 2003 dostala. Byla to však jen velmi krátká epizoda v roce 1997.

Od té doby je prý čistá.

Vdala se za muže s velkými problémy

V roce 2003 se podruhé vdala, tentokrát za herce Miroslava Etzlera (55). I on byl velmi složitá osobnost. Pocity viny utápěl v alkoholu, a to v takové míře, že musel absolvovat léčení. „Měl jsem pocit, že mi odchází mozek,“ říkal o svém alkoholickém období. Kvůli Vilmě opustil svoji tehdejší partnerku Zuzanu Bydžovskou (58), se kterou měl syna Kristiána (20).

Zuzana i jejich společný syn nesli Etzlerův odchod velmi těžce a syn se s ním dosud nestýká. Ačkoliv Miroslav jako otec selhal, pomáhal Vilmě s výchovou její dcery Šimony. Následujích deset let vypadali všichni tři jako ideální rodina. Miroslav i Vilma bez falešného studu hovořili o svých překonaných závislostech a oba se společně věnovali horolezectví.

„Hýčkáme jeden druhého,“ chválila si Vilma své druhé manželství.

„Nejlíp je nám, když se večer doma všichni sejdeme,“ dodávala.

Dcera chtěla co nejrychleji zešílet

Rodinné štěstí však netrvalo dlouho. Etzler se zakoukal do své mladé kolegyně Radky Pavlovčinové (31). Když jejich aféra praskla, následoval rozvod. Po čase, když rozbouřené vášně trošku utichly, Vilma a její bývalý manžel znovu našli společnou řeč. Na důkaz, že Cibulková k Etzlerovi nechová zášť, ho dodnes oslovuje Mirečku.

Bohužel v té době měla starosti i s dcerou Šimonou, která se od čtrnácti let potýkala se závislostí na pervitinu. Dívka musela být v roce 2011 hospitalizována v Bohnicích na tomtéž psychiatrickém oddělení, jako kdysi její matka. Jak sama Vilma později řekla, Šimona prožívala stejné období jako kdysi ona.

Obě prý vedly svoji pubertu podle hesla beatníků: „Jak co nejrychleji zešílet.“ Jen Šimona na rozdíl od matky volila místo alkoholu drogy.

Začalo se blýskat na lepší časy

Starosti s dcerou přivedly Cibulkovou k zoufalému kroku. Aby Šimona nemohla odejít z léčebny, chtěla ji herečka nechat zbavit svéprávnosti. Než se tak stalo, Šimona v nemocnici podepsala revers a odešla neznámo kam. Přes špatnou prognózu dívka nakonec svoji závislost zvládla bez matčiny pomoci a vysloužila si tak její respekt.

Dnes je ze Šimony úspěšná mladá žena a její matka je na ni právem hrdá. O svém vztahu k dceři dnes Cibulková říká: „Náš vztah byl, je a bude vztahem nejvzácnějším.“ V té době se konečně zdálo, že se v osobním životě herečky blýská na lepší časy. Po rozvodu s Etzlerem měla dva roky vztah s baskytaristou Pavlem J.

Rybou (58), hudebníkemze slavné rodiny Rybových.

Další rozchod nebyla její chyba

Ačkoli o svém novém příteli hovořila pouze v superlativech, někde v hlavě jí zněl varovný hlásek. Přesto, že se vedle něj cítila skvěle, bála se, aby se něco přece jen nepokazilo. Proto o svých citech dlouho mlčela. Později se ukázalo, že se její vnitřní hlas nemýlil. Když se ti dva v létě 2016 rozešli, přiznal Pavel, že to byla hlavně jeho vina.

Prý se poslední dobou věnoval více své práci než herečce a vzájemně se odcizili. Zároveň ale dodal, že nádherná herečka bude mít vždy místo v jeho srdci. I z toho je vidět, že se Cibulkové v lásce příliš nedaří.

Ačkoli stále věří v lásku na celý život, stále ji ne a ne potkat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...