Před oslavou Nového roku nasaďte Ostropestřec

Díky svým trnům býval tento mohutný bodlák se skvrnitými listy nazývaný Kristovou korunou. Jeho posilující účinky na játra jsou nesmírné.

Využíval se jako tradiční lék po hadím uštknutí. Dnes je nejčastěji ostropestřec mariánský spojován s onemocněním jater.Chrání tento důležitý orgán před nežádoucími látkami v potravě, jako jsou nasycené tuky, dusičnany, alkohol a syntetické látky v lécích, pomáhá při léčbě zánětů a cirhózy jater, ale také jako prevence žlučových kamenů.Zmírňuje následky poškození jater dlouhodobým požíváním alkoholu.

Také vás může zajímat ...

Je to mocný protijed

Ostropestřec se využívá pro regeneraci jaterních buněk, při křečových žilách, onemocněních žlučníku, sleziny a dvanácterníku, při kolice, žloutence a jako odvar při léčbě hemeroidů.Doporučuje se jako doplněk stravy při redukci váhy.

Pomáhá při infekční mononukleóze, otravě léky nebo potravinami, následkům chemoterapie, migréně a závratím, alergiím, astmatu, depresi a nevolnosti při cestování

Postačí čaj nebo tablety?

Zázračný ostropestřec obsahuje složky, které „vyženou“ jedy usazené v játrech.Zároveň naše játra regeneruje a umožňuje jim plnit jejich funkci bez zátěže. Aby ostropestřec projevil své léčebné účinky, měl by se užívat pravidelně po několik týdnů dvakrát až třikrát do roka. Důležité je se při této kúře vyvarovat alkoholických nápojů, syntetických léků a potravin bohatých na tuky.

Při vážnějších onemocněních jater je vhodný ostropestřec ve formě tablet, oleje, tinktury nebo kapslí. V případě, že chceme pouze detoxikovat organismus, postačí zcela čaj z drcených semen.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama