Před silným pocením vás ochrání léčivé bylinky

Musíme si uvědomit, že pocení je naprosto přirozený mechanismus organismu, který slouží k vyrovnání tělesné teploty a odstraňování odpadních látek z těla. Je pochopitelné, že se lidé více potí při fyzické námaze a v horkém počasí.

Pozor na zdravotní potíže

Také vás může zajímat ...

Tělo však může reagovat zvýšeným pocením i na onemocnění. Od špatné funkce štítné žlázy, hormonální poruchy, překyselení organismu, potravinová alergie, stresu, nemocí srdce až po mnoha dalších. Stejně tak množství potu ovlivňuje skladba potravin.

Pocení zvyšují káva, alkohol, kořeněná jídla a těžká jídla První pomoc zajistí šalvěj Pokud chcete, aby druhý den vaše potní žlázy snížily svoji sekreci, dopřejte si večerní šalvějovou koupel.

Účinky ještě podpoříte čajem ze šalvěje, který si připravíte do zásoby i na ráno. Touto rychlou kúrou zaručeně snížíte pocení na minimum. Výluh na pití si připravte ze dvou 3 čerstvých lístků šalvěje nebo 1 kávové lžičky sušené šalvěje.

Toto množství zalijte 500 ml vroucí vody a necháte 5 minut louhovat. Potom během dne popíjejte po doušcích. Pomůže dubová kůra V případě, že se vám hodně potí chodidla, zaručeně pomůže silný odvar z dubové kůry, ve kterém si budete omývat nohy.

Dubová kůra totiž pohlcuje pachy a má pozitivní vliv na mykózy. Když vydržíte a budete koupele provádět pravidelně alespoň 2x týdně po dobu 2 měsíců, určitě dojde ke zlepšení problému potivých nohou. Pokud se vám potí dlaně a chodidla, kupte si tinkturu z přesličky.

Tu přidejte do lavoru s vodou, kam pak namočíte ruce nebo nohy. Tinkturu můžete dát i na kosmetický tampon a nohy či ruce si jím otřít..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...