Před svatbou si ženu nechal schválit odborníkem

I po letech jim to spolu pořád sluší

Milostný život geniálního herce Luďka Soboty by bez nadsázky vydal na román. Vždyť jak sám říká, je to sukničkář a náručí mu mělo projít na tisíc žen.

V mládí platil za nezkrotného bouřliváka a proháněl jednu slečnu za druhou. V jeho síti uvízlo prý i mnoho slavných krásek. „To přiznávám. S některými to byl vztah kratší. S jinými to bylo třeba zase jen na jednu noc,“ rozpovídal se před více než dvěma lety Sobota na oslavě svých půlkulatin v Semaforu.

Také vás může zajímat ...

Dnes už je ale všechno jinak a divoká hercova léta odvál čas. Po svém boku má už více než čtyřicet let svou ženu Adrienu, která prý občas přimhouří oko nad tím, když se její manžel otočí za pěknou ženou.

Sobota poznal svou ženu na Staroměstském náměstí během natáčení komedie Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Adriena tam tehdy v rámci své praxe na filmové škole dělala klapku. Bylo jí dvacet let a Sobotovi téměř jednou tolik. „Tohle bylo poprvé, kdy jsem šla takzvaně na plac.

Dali mi do ruky klapku a já byla úplně nemožná, nikdy jsem s tím nedělala,“ svěřila se herečka s tím, že byla hrozně rozpačitá. Tam prý poprvé Luďka uviděla. Stál na orloji a něco tam montoval. Pak sešel dolů a Adrienu oslovil. „Slečno, my se asi odněkud známe,“ začal nejistě.

Možná to působilo jako taková ta naučená neobratná fráze, jak oslovit ženu, Sobota to však myslel vážně.

Herec si totiž mladou studentku spletl, myslel, že je to někdo úplně jiný. I přes původní nedorozumění se ale nakonec dali do řeči a protože byla pořádná zima, Sobotu sundal kabát a půjčil ho Adrieně.

Po natáčení pozval herec mladou studentku na grog k Princovi na Staroměstské náměstí. Kromě toho, že hned na prvním rande poznal svou budoucí tchyni, zaskočilo ho, co si Adriena objednala. Její maminka pracovala kousek od místa natáčení coby ředitelka mateřské školky, a protože věděla, že její dcera točí, přišla se na ni podívat.

Hledala ji, ale Adriena nikde nebyla. Až jí někdo řekl, že je s Luďkem v restauraci. „Vběhla tam za námi, pozdravila a to bylo jejich první setkání,“ vzpomíná herečka. Až po roce chození se Sobota svěřil své partnerce, že ho poněkud zaskočilo, když si objednala na jejich první schůzce to nejdražší z jídelního lístku – suché martini a krevety.

Ta se přiznala, že si tehdy říkala, že když už se s tím slavným hercem asi nikdy neuvidí, tak se alespoň dobře nají a napije.

Dnes se tomu oba od srdce rádi zasmějí.

Herci se vzali v roce 1981 a zatímco pro Adrienu to byla svatba první, Luděk už měl jedno manželství za sebou. Tehdy se ženil hodně mladý. „Bylo mu čerstvých osmnáct. Kdyby nebyla Jana těhotná, určitě by si ji nevzal,“ rozpovídal se hercův kolega o první manželce Soboty. Jana za ním přišla s tím, že je v jiném stavu a Luděk se zachoval tak, jak mu čest velela.

Partnerce naprosto důvěřoval a proto si ji vzal za manželku. Neměl prý sebemenší důvod pochybovat, že by mu snad lhala nebo měla dokonce dítě s někým jiným. Kolegové se shodují v tom, že dobrácká povaha a velké srdce nebylo herci vždycky k užitku a tohle byl jeden z těch okamžiků, kdy krutě narazil. Manželčina zrada a lež byla odhalena až o mnoho let později.

„Divné bylo, že prvního kluka, který mi vůbec nebyl podobný, žena přede mnou jako by schovávala k rodičům,“ vzpomíná Sobota s tím, že mu to dlouho vrtalo hlavou co tím Jana sleduje. Pochybnosti, které měl delší dobu, se tak bohužel naplnily. Manželství prý navíc nebylo nějak zvlášť ideální a po narození syna Pavla začaly domněnky o otcovství nabírat na obrátkách.

Když se pak narodil syn Robert (56) bylo všem jasno.

Podoba s otcem byla až zarážející. Když pak začal Sobota pátrat, proč mu není podobný i starší syn, dozvěděl se krutou pravdu. Jednoho dnes se prý herec opil a na manželku tvrdě uhodil, že kluk není jeho. Ta se nakonec přiznala. I když se po čase dvojice rozvedla, pravdu o otcovství řekl herec synovi v dospělosti.

A platil na něj alimenty do doby, než se postavil na vlastní nohy. „Nestýkáme se. Já jsem mu to před lety v dopise celé napsal. Že to pro mě bylo dost otřesné zjištění, že není můj syn. A ať se na mě nezlobí, že to tak je,“ vysvětluje herec, který měl později v roce 1988 s druhou ženou Adrienou ještě syna Ladislava (32).

Asi jen málokdo by se herci divil, kdyby se do druhého manželství s Adrienou nijak nehrnul. Přece jen první žena ho hluboce zklamala a nejeden muž by se možná rozhodl žít s partnerkou raději na psí knížku, než se znovu postavit před oltář. Sobota k tomu však přistoupil velmi zodpovědně.

Nenechal totiž nic náhodě a ohledně tohoto velkého kroku se poradil s odborníkem na slovo vzatým. V divadle totiž potkal specialistu na vztahy, psychiatra a sexuologa Miroslava Plzáka, který je dodnes považován za experta na manželské poradenství. Zeptal se ho prý, jestli je pro něho Adriena ta pravá.

Co mu tehdy doktor odpověděl? „Hm, no tu si vemte,“ vzpomíná herec s manželkou se smíchem. A zdá se, že se nespletl, vždyť manželé spolu oslaví příští rok jednačtyřicáté výročí svatby, což je v dnešní době nepochybně unikátní.

„V začátku manželství mi Adina zakázala, abych si všímal ostatních ženských, tak to poctivě dodržuji,“ chvástá se Sobota i když sám dobře ví, že to není tak docela pravda. Přiznává, že když náhodou si nějaké krásky všimne, tak to ženě zkrátka neřekne a je klid.

To je podle herce možná tajemství jejich spokojeného vztahu a Adriena s úsměvem přikyvuje. Díky tomu, že jsou prý na sebe tolik zvyklí, znají své pozitivní i negativní vlastnosti, tak je poměrně snadné vyhnout se nějaké domácí bouřce. Lidé z blízkosti manželů se shodují v tom, že je Luďkova žena velmi tolerantní žena, jen málokterá by prý s ním vydržela.

Na otázku čím to je, že jsou manželé tolik let šťastní, oba krčí rameny. „Prostě jsem si sedli,“ hodnotí mnohaletý vztah Adriena. Moc se nevytáčí, nedohadují se. Herec na svou ženu ve všem spoléhá a ona ho zase respektuje, už jen proto, že je o 18 let starší než ona.

Za ty roky, co jsou spolu se už velmi dobře znají a vědí, co od toho druhého mohou očekávat. Místo hádek si tak zkrátka raději vyjdou vstříc, a to navzdory tomu, že Sobota je údajně občas neposlušný a jeho oči nebo ruce zabloudí někam kam nemají.

Krásné ženy mu zřejmě nedají spát ani na prahu osmdesátky. Pořád si tak prý ještě dělají rádi navzájem radost, rádi spolu hrají. Podle manželů je fakt, že je jim to spolu tak dlouho vydrželo, otázka náhody a štěstí. Kdyby prý měl Sobota radit chlapům, tak záleží na tom, kterou si prý vyberou. Nový vztah je podle něj vždycky tak trochu sázka do loterie.

Jestli je to tak, pak Sobota vyhrál jackpot!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama