Před světem Kennedyovi předstírali, že jsou ideální pár, ale navzájem se podváděli!

Problematický vztah amerického prezidenta ukončila kulka atentátníka.

Jejich sňatku požehnal i sám papež.

Ve své době se John Fitzgerald Kennedy (+46) a jeho krásná žena Jacqueline (+64) stali miláčky davů, alespoň ve Spojených státech. Za zavřenými dveřmi měl ovšem vztah amerického prezidenta se svou ženou k dokonalosti daleko.

Původní příjmení Jacqueline Kennedy znělo Bouvier. Pokud to někomu zní francouzsky, má pravdu. Kořeny jejího rodu vedou až k samotnému Napoleonovi.

Také vás může zajímat ...

Už od svého příchodu na svět měla Jacqueline pohádkový život, díky přepychu, který jí mohli dopřát bohatí rodiče. Než se stala první dámou Spojených států amerických, studovala v Paříži. Chovala se tam prý jako utržená ze řetězu a střídala tam milence.

Ona ho chtěla hned, on váhal

Po studiích pracovala Jacqueline jako fotoreportérka v prestižních novinách. S Kennedym se poprvé setkala na večeři u přátel. Rod Kennedyů byl rovněž dobře postavený, otec byl bankéřem a všechny své potomky – bylo jich celkem devět – vedl k tomu, aby se dokázali v životě prosadit.

Také John poté, co se vrátil z bojišť druhé světové války (kde utrpěl zranění zad) chvíli pracoval jako novinář. To první setkání u večeře dopadlo pro oba rozdílně. Jackie se do Johna okamžitě zamilovala a bylo jí jasné, že ho chce. „Měl charisma, byl prostě mužem, jakého jsem si vysnila,“ prohlásila.

Johna sice inteligentní a hezká žena zaujala, ale že by hned propadl jejímu kouzlu, to se říct nedalo. Rod Kennedyů byl kromě bohatství proslulý i tím, že pánové si příliš nepotrpěli na věrnost. Jackie to dobře věděla, ale přesto do vztahu, který se začal vyvíjet, šla.

Všechno vyvrcholilo v roce 1953, kdy John nejprve požádal Jacqueline o ruku a v září si ji vzal. Svatba byla velkou světovou událostí a novému páru požehnal dokonce i papež. Zrodil se pár snů, alespoň viděno očima veřejnosti.

Čtyři porody, ale jen dvě děti

Za zdmi domova slavné dvojice se průběžně odvíjely různé problémy a dramatické situace. Johna začalo ohrožovat zmíněné zranění z války a jeho stav byl natolik špatný, že už u jeho lůžka stál kněz. Naštěstí se z toho dostal. Jacqueline postupně čtyřikrát otěhotněla, ale přežily jen dvě děti.

Hned to první, dcerka, která měla jméno Arabella, se narodila už mrtvá. Tragédií skončil i čtvrtý porod. Syn Patrick dostal osudem vyměřeny jen dva dny života, protože mu selhaly plíce. Kromě těchto smutných událostí museli manželé řešit i nevěry. Kolikrát se jich dopustil John, to nejspíš nikdo na světě nespočítá.

O Jackie se ví, že měla poměr s hercem Williamem Holdenem (+63). Většinu těchto problémů si ale řešili mezi sebou, bulvár o nich nereferoval. Kdo by také chtěl zpochybňovat vztah muže, který se zdál být v prezidentské roli pro Ameriku velkou nadějí!

Měla jeho mozek na šatech!

Období, ve kterém byl John prvním mužem světa a Jacqueline nejobdivovanější ženou, trvalo příliš krátce. Přišel totiž osudový rok 1963. Mezi prezidentskými manželi to tehdy vypadalo na nový restart jejich citu. Semkla je totiž dohromady ona smrt čtvrtého syna, který žil jen dva dny.

V listopadu 1963 se John s Jacqueline vypravil do Dallasu v rámci prezidentské kampaně. Jeli v konvoji vozidel v otevřené limuzíně. O to snadnější měl atentátník – nebo atentátníci – práci. John zemřel přímo Jackie v náručí. První výstřel nebyl ještě osudný, druhý ale roztříštil část prezidentovy lebky.

Krev a mozková tkáň se tak ocitly i na šatech první dámy. Střela prý v Johnově hlavě způsobila ránu, do které by se vešla lidská pěst. Ačkoliv je oficiálně za vraha označován Lee Harry Oswald (+24), nepřiznal se k tomu a sám se zanedlouho stal obětí jiného vraha přímo před televizními kamerami.

Smrt charismatického Johna Fitzgeralda Kennedyho tak zůstává dodnes nevyjasněna. 23. listopadu 1963 ale definitivně skončil jeden velký milostný příběh 20. století, i když nebyl asi tak krásný, jakým se chtěl zdát.

Svým druhým sňatkem si to u Američanů rozházela!

Po smrti manžela se vdova Jacqueline přestěhovala s dětmi do New Yorku. Provdala se pak ještě jednou, v roce 1968. Jejím druhým mužem se stal řecký magnát Aristoteles Onassis (+69). Žádné velké romantiky se ale Jackie nedočkala, protože Onassis byl stejným nevěrníkem jako předtím John.

Navíc si to rozházela u Američanů, kteří v ní najednou viděli pouze zlatokopku. Rozvodu zabránila smrt Onassisova syna. Manželství pak skončilo úmrtím miliardáře na infarkt.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...