Překonali spolu nevěru i ztrátu dcery Michalky

Jen těžko bychom v českém showbyznysu hledali stabilnější manželství. Přestože byli nejednou vystaveni těžkým zkouškám, dokázali je překonat a vyjít z nich silnější.

Když se v 80. letech stal Michal David slavným, ležel mu u nohou nejen hudební průmysl, ale také většina dívek a žen. Zpěvák si údajně nikdy s city příliš hlavu nelámal a přízeň něžného pohlaví si užíval. Někteří lidé z blízkosti Davida dokonce uvádějí, že by jeho krátké románky s mnohdy sotva plnoletými dívkami vystačily na knihu.

Také vás může zajímat ...

Pak potkal tenistku Marcela Skuherskou a něco se změnilo. Bohužel ne na dlouho. V minulosti se totiž mnohokrát ukázalo, že rozhodně není žádný svatoušek a že si ve své době užíval života opravdu plnými doušky. Jeho kariéru lemují nejen nestárnoucí hity či nablýskané ceny pro úspěšného umělce, ale také okamžiky, kdy mu nebylo dvakrát do smíchu a jeho životní jistoty se třásly v základech.

Spoustu takových chvil prožil spolu se svou ženou, některé jí ale zatajil a vyšly najevo až po mnoha letech.

Fiasko na úvod

Vůbec poprvé se budoucí manželé potkali v restauraci Rotisserie v Mikulandské ulici v Praze. David sem chodil prý často na obědy. Jeho oku nikdy žádná krásná žena neunikla, a tak není divu, že si velmi brzy všiml pohledné brunetky, která seděla u stolu sama. Psal se rok 1984 a tou dívkou byla československá profesionální tenistka.

Dosud jejich seznámení mohlo připomínat příběh z červené knihovny, jenže záhy se všechno tak trochu zvrtlo.

Mladý zpěvák chtěl totiž na krásnou dívku zapůsobit a hrdě ze sebe vysoukal: „Dobrý den, já jsem Michal David!“ Marcela prý jen zvedla hlavu a dívala se na něho nechápajícíma očima. Může se to zdát neuvěřitelné, ale tenistka zpěváka vůbec neznala! To rozhodně nečekal.

Marcela se totiž pohybovala v docela jiných kruzích, létala na tenisové turnaje a vůbec netušila, že před ní stojí hvězda české popové hudby.

Další trapas následoval. Když se totiž představila Marcela, netušil zas zpěvák, že je před ním tenisová hvězda. Sport ho totiž nikdy moc nezajímal. Po pár letech manželé přiznali, že vlastně nikdy neměli takové to první rande. Poté, co se potkali v restauraci, totiž

Marcela odletěla do Brazílie, a když se za týden vrátila, zpěvákovi hned zavolala, šli na skleničku a už spolu zůstali. Michal David rozhodně neztrácel čas, během následujícího týdne se totiž ke své vyvolené nastěhoval. „My jsme fakt snad nikdy nerandili!“směje se s odstupem času Marcela.

Svědkem byl Vyšehrad…

Budoucí manželé si skvěle sedli, ze vztahu však neměli radost rodiče tenistky. Ti ho totiž na rozdíl od ní znali dobře. Zřejmě se k nim dostala nějaká peprná historka o mladých milenkách. Nicméně i přes pár přešlapů nakonec David dokázal, že je pro jejich dceru tím pravým.

Manželé se vzali 5. listopadu roku 1987 a svatba se konala na Vyšehradě. Svatební hostinu měli v Národním divadle. Necelé dva roky po svatbě se Michalovi a Marcele narodila dcera Klára (31), dva roky po ní pak mladší Michalka (†9).

Vážná krize se jim nevyhnula

Přestože si David hýčkal své manželství od samého začátku, krize přišla. „Říká se, že se objevují jednou za sedm let a opravdu to tak vychází. My měli dvě nebo tři období, kdy všechno úplně neklapalo, jak mělo…“ rozpovídal se zpěvák s tím, že si jistou krizí musí asi každý pár projít, aby se pak dokázal spolu zase domluvit a vztah znovu nastartoval.

Manželská krize Michala a Marcely vyústila v nevěru, k níž se hitmaker své ženě přiznal. Dnes s odstupem času dokonce tvrdí, že to jejich vztahu prospělo, nebo přinejmenším alespoň jemu to prý otevřelo oči. Zpěvák si podle svých slov uvědomil, co ve své ženě má, a že by ji za nic na světě nevyměnil.

Tajil syna

Neuvěřitelných 18 let se Michalovi Davidovi podařilo tajit, že má syna Petra (38). Veřejně se k němu totiž až do jeho oficiální dospělosti vůbec nehlásil. „Bylo to ale přání jeho maminky Martiny,“ obhajuje tento svůj postoj zpěvák. Mladý muž, který vystudoval policejní akademii a pracuje v současné době v Praze na magistrátu, byl totiž tak trochu dílem náhody.

V dobách, kdy hrával Michal David ještě se skupinou Kroky Františka Janečka a jeho kariéra stoupala pomalu vzhůru, potkal na jedné malé diskotéce jistou slečnu Martinu V. S ní měl udržoval několikaměsíční vztah. Jedna jejich noc plná vášně se ale poněkud zvrtla a tehdy údajně teprve šestnáctiletá dívka otěhotněla.

„Po čase pak za mnou přišla, že je ve čtvrtém měsíci, ale že si nepřeje, aby někdo věděl, že je to moje dítě,“ vzpomíná zpěvák na chvíli, kdy se dozvěděl, že bude otcem. Pravda vyšla najevo až v době, kdy měl jeho syn maturitní večírek a slavný táta mu na jeho žádost přišel zahrát a zazpívat.

Na otcovství se necítil

Odvrácenou tvář velkou částí národa oslavovaného umělce odhaluje veřejnosti maminka Martiny, Eliška Svobodová, která uvedla, že zpěvák odmítal uznat Petra za syna. „Neplatil na něho ani výživné!“ vzpomínala. Michalu Davidovi bylo tehdy 21 let a necítil se prý na to být otcem.

Podle zdroje z blízkosti rodiny nemanželského syna Petra se měl dokonce zpěvák snažit Martinu podplatit několika desítkami tisíc korun, aby šla na potrat! Kariéru měl totiž skvěle nastartovanou a nemanželské dítě se mu do jeho image umělce bez závazků nehodilo.

Martina nejenže potrat odmítla, ale měla dokonce hitmakera zažalovat o uznání otcovství a pro neplacení výživného.

Tragédie

Není nic horšího, než když rodič přežije své dítě. Pondělí 3. dubna roku 2000 by český král diskoték nejraději vymazal z kalendáře. Ten den se jeho rodině převrátil život vzhůru nohama. Zemřela jeho milovaná devítiletá dcerka Míša. Devět let to byla zdravá, usměvavá holčička, pak ale přišla hrozná rána. Lékaři Míše diagnostikovali leukemii.

Všichni věřili, že malá bojovnice dokáže nemoc překonat, jenže leukemie byla nakonec silnější. O nejtěžších chvílích svého života dokázali manželé mluvit až s odstupem mnoha let. Zpěvák si je jistý, že svou dceru ještě někdy spatří, že život smrtí nekončí a že zase jednou budou spolu. Pro Davida a jeho ženu byla tato zkouška asi tou těžší.

Zatímco jeden vztah podobná tragédie rozdělí, jiný zas stmelí.

A pak přišla zpráva, která měla na život manželského páru blahodárný vliv. Kláře, starší dceři Michala Davida, bylo pouhých jednadvacet let, když se jí narodil syn Sebeastian. Otec se k malému chlapci nijak zvlášť neměl, na otcovství se údajně cítil příliš mladý a nejspíš si chtěl ještě nějaký čas užívat života.

Sebík, jak mu prarodiče říkají, se narodil koncem května roku 2010 a do rodiny zpěváka přinesl nový, svěží vítr.

Vnuk jako dar

Zatímco jiní rodiče by asi nebyli nadšeni, kdyby jim dcera oznámila, že bude svobodnou matkou, rodiče Kláry přivítali nového člena rodiny s radostí. Všichni si totiž jsou jistí, že jim blonďatého andílka s modrýma očima seslala z nebe zesnulá Michalka.

Vzhledem k tomu, že Klára toužila v životě něco dokázat a chtěla studovat, vzali si David s manželkou Sebíka k sobě a vychovávají ho jako vlastního syna. Díky chlapci oba jako by omládli a jejich manželství dostalo zase úplně jiný směr.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama