Překyselení organismu

Překyselení organismu není nemoc, ale příznak

Překyselení organismu neboli acidóza znamená, že je v těle příliš mnoho kyselin. Pro celkové zdraví je důležitá rovnováha mezi tvorbou a vylučováním kyselin a zásad.

Překyselený člověk je stále unavený, bez energie, špatně spí, má bolesti svalů, hlavy, zad, trápí ho ekzémy, podrážděné oči, nos, zácpy nebo nebo průjmy. A pozor – i když si to mnozí myslí, pálení žáhy není známkou překyselení organismu, to je zcela jiný problém.

Také vás může zajímat ...

Acidózu ale většinou není třeba léčit, mnohem lepší je co nejrychleji přijít na to, co ji způsobilo, a začít léčit tento stav. Pak dojde postupně k normalizaci pH a rovnováha se ustálí sama. Jak dostat tělo do rovnováhy Základem pro zlepšení stavu je úprava stravování.

K odbourání kyselin potřebujete doplnit látky zásadité: zařaďte do jídelníčku zásadotvorné a neutrální potraviny, jako jsou brambory, pohanka, sója. Jezte pravidelně ovoce, zeleninu, luštěniny a celozrnné pečivo.

Omezte konzumaci alkoholu, kofeinu, jednoduchých cukrů a perlivých nápojů, úpijte obyčejnou vodu, zeleninové šťávy, zelený a bylinný čaj – vyzkoušejte odvar z fenyklu, pampelišky, kopřivy nebo ženšenu.

Vitaminy a minerály doplníte například zeleným ječmenem nebo chlorellou. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama