Přes jeho zradu o něm stále mluví v dobrém

Strávili spolu třicet let života. Herečka VERONIKA FREIMANOVÁ (65) byla do režiséra JAROSLAVA BRABCE (66) bláznivě zamilovaná, kdyby ale mohla vrátit čas, nevzala by si ho.

Nenápadná, skromná a přitom nesmírně talentovaná. Tak by se dala popsat herečka Veronika Freimanová (65). Dcera novináře a režiséra Přemysla Freimana (†62) se jako holčička toužila stát baletkou a byla odhodlaná si za svým snem jít.

Také vás může zajímat ...

Postupem času jí ale údajně začalo docházet, že se to k ní příliš nehodí. Navíc jí lékaři našli srdeční růstovou vadu a s baletem se proto musela navždy rozloučit. Až poté ji začala lákat kariéra herečky a chtěla se dostat na konzervatoř.

Měla ale špatný kádrový profil, takže to neměla jednoduché. Nejprve musela nastoupit na večerní gymnázium pro pracující a odtamtud pak nenápadně přestoupila na vysněnou školu.

Všichni ji milovali

Krátce poté byla Veronika, společně se dvěma dalšími spolužačkami, vybrána do inscenace v Činoherním klubu. Tehdy se jednalo o jedno z nejlepších divadel v Praze, Freimanová byla pochopitelně štěstím bez sebe. Navíc se všem tak moc líbila, že jí dávali další a další role, až jí nakonec nabídli stálé angažmá.

Získávala samé skvělé role

Do diváckých srdcí se Freimanová asi nejvíc zapsala díky filmu Sněženky a machři. Tam si zahrála vlídnou a milou učitelku Hanku, kterou měli všichni rádi. Její roli vymyslel a sepsal Radek John (65) a Veronice sedla jako ulitá.

Málokdo ale ví, že to nebyla jen náhoda. Bývalý manžel Zlaty Adamovské (61) ji totiž zná odmala, a dokonce spolu jezdili i na lyžařské zájezdy. Čerpal inspiraci z jejich společných zážitků a vyšlo z toho krásné dílo.

Od té doby se nabídky hrnuly i z filmu a televize a zazářila tak i v několika úspěšných seriálech, jako jsou Cesty domů, Vyprávěj nebo První republika.

Vdala se velmi mladá

Když Freimanová natáčela Sněženky a machry, byla už dokonce vdanou paní. Provdala se za režiséra a kameramana Jaroslava Brabce (66). Byla do něj bláznivě zamilovaná a také přesvědčená, že je to ten pravý.

Zpočátku bylo jejich manželství krásné, Freimanové nic nescházelo, ba naopak. Postupem času ale její zamilovanost postupně vyprchávala a zjistila, jak moc jsou oba rozdílní. Údajně si doma neměli ani moc co říct, protože postrádali společná témata. Freimanová s Brabcem ale i tak zůstala a starala se o rodinnou pohodu a zázemí.

Nedařilo se jí otěhotnět

I když dostávala herečka samé úžasné role, ta nejžádanější se jí stále vyhýbala – role maminky. Léta se snažila otěhotnět, ale bohužel se jí to nedařilo. Byla z toho nešťastná a vůbec netušila, co si má počít. „Velmi dlouho se mi nedařilo otěhotnět a už jsem si myslela, že děti mít nikdy nebudu.

Byl to pro mě velký stres a problém, takže Tereza se narodila jako vytoužené dítě a bylo to opravdu dítě na plný úvazek,“ pronesla před lety Veronika. První dcera Tereza (33) se jí narodila až koncem osmdesátých let a herečka si myslela, že tím to také skončí.

Po pár letech se ale dočkala i druhé dcery Markéty (27) a žila spokojeným životem. Ona sama nikdy nevyvolávala žádné veřejné konfl ikty, nepotřebovala být středem pozornosti a vždy se snažila být slušná a zdvořilá.

Léta se jí dařilo vyhýbat se velkým skandálům, nakonec ale ani ona neunikla. A že na ni čekal opravdu pořádný. O všechno se tehdy postaral právě její milovaný manžel.

Pořídil si nemanželskou dceru

Když se totiž k Veronice doneslo, že jí je manžel nevěrný, málem ji to srazilo na kolena. O to víc, když zjistila, že si s milenkou stihl pořídit i dítě. Onou hříšnicí, která odvedla manžela od rodiny, nebyl nikdo jiný než Olga Menzelová (42).

V té době byla už nějaký ten pátek provdaná za režiséra Jiřího Menzela (†82). Freimanová nemohla uvěřit tomu, jak se třicetileté manželství může ze dne na den takhle zhroutit. Odpouštět mu ale zřejmě neměla vůbec v plánu, v tichosti se s Brabcem rozvedla a tím všechno hodila za hlavu.

Ačkoli jí hrozně moc ublížil, jako správná dáma dokázala Veronika zachovat dekorum, a tak se nikdy nestalo, že by na exmanžela plivala špínu nebo se o něm vyjádřila nějak hanlivě. Což je po tom, co jí provedl, opravdu úctyhodné.

Herečka se ale po letech nechala slyšet, že za rozpadem manželství stálo něco trochu jiného a nevěra ze strany manžela už byla jenom takovou pomyslnou „třešničkou na dortu“.

Druhé svatby se bála

Po nepříjemném rozvodu se věnovala především sama sobě, své kariéře a dcerám. Pak se na ni ale konečně usmálo štěstí. Poznala architekta Vladimíra Boučka (65), a to v době, kdy už měla kapitolu s muži nadobro uzavřenou.

Vladimír si ale získal její srdce, a i když se Veronika druhé svatbě dlouho bránila, nakonec si ho přece jen vzala. Dnes je šťastná a spokojená a doufá, že osud už pro ni žádná nehezká překvapení nemá

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama