Přestupky ve sprše, kterými si škodíte

Každodenní sprchování je základem správné hygieny. Ale platí, že i při sprchování musíte dodržovat základní pravidla, abyste nemusela bojovat se suchou či podrážděnou pokožkou.

Někdo se rád sprchuje dvakrát denně. A proč také ne. Ale mějte na paměti, že zatímco po ránu je lepší sprcha vlažnější nebo studená, protože váš organismus nakopne k životu, večer před spaním je na místě sprchování vodou teplou (nikoli ale horkou, která pokožku dráždí a vysušuje), která vás naopak zklidní a připraví na spánek.

Horká pára navíc otevře póry, a tím dojde k lepšímu vstřebávání výživných látek z tělových krémů a olejů.

Mýdlo v kostce vyhoďte

Také vás může zajímat ...

Při sprchování je velmi důležité také to, jaký mycí prostředek používáte. Klasická mýdla v kostce nebo sprchové gely, které hodně pění, vyhoďte do koše. Pokožku zbavují přírodních olejů, takže se pak nemůžete divit, že máte kůži suchou a hrubou.

Výborné a k pokožce šetrné jsou gely s krémovou texturou, které obsahují zvláčňující oleje, které pokožku hydratují a zvláčňují.

Všechny bublinky pryč

Velmi často se stává, zejména, když jste ve spěchu, že odfláknete finální osprchování a na pokožce tak ulpí zbytečky pěny. Pozor na to. Podle dermatologů si takto můžete zadělat na podrážděnou a vysušenou pokožku.

Buďte proto při sprchování pečlivější a ujistěte se, že jste ze sebe mycí gel důkladně smyla.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...