Přežije vztah herečky a velvyslance současné odloučení?

Přísná katolická výchova. Právě o ní herečka tvrdí, že to bylo její největší životní trauma, které ji nesmazatelně poznamenalo.

Dcera hudebníka a hudebního pedagoga Václava Žilky (†82) a Olgy Žilkové (96) se narodila v Praze, intelektuální rodinné prostředí ji vedlo předpokládaným směrem, odmalička byla členkou souboru Chorea Bohemica, vystudovala gymnázium a DAMU.

Také vás může zajímat ...

Před kamerou se v první výraznější roli objevila v roce 1982 po boku Jana Čenského (59) ve filmu Když rozvod, tak rozvod. Byla velmi vytížená prakticky hned po škole, hrála v televizních pohádkách, ale i v Divadle na Vinohradech, připomeňme si také seriál My všichni školou povinní.

Když se Veronika poprvé musela vdávat, maminka vyhrožovala, že kdyby měla její dcera být svobodnou matkou, raději se oběsí.

Veronika tedy raději poslechla rodiče a vdala se, a to v kostele. „Byli jsme oba studenti a já brala osm set měsíčně.

Tak jsem si různě přivydělávala, jeden čas jsem taky učila na flétnu,“ vzpomíná talentovaná herečka. Svatba s režisérem Jiřím Hanychem (61) se konala v roce 1984, v následujícím roce se narodila dcera Agáta (35). V roce 1988 už šlo tohle manželství ke dnu jako Titanic.

Manžel Veroniku podvedl s její nejlepší kamarádkou Bárou. „Trávila u nás léto. My už měli Agátu. Já opravovala dům, oni hlídali děti. Alespoň to jsem si myslela,“ krčí rameny Žilková.

Podruhé se vdávala několik dní po rozvodu, tentokrát v pátém měsíci těhotenství. Sňatek byl civilní, protože uzavření manželství v kostele bylo už vyloučeno.

S druhým manželem, stavebním technikem Markem Navrátilem (†55), měla herečka dvě děti, dvě další si společně přivezli z dětského domova.

Navrátil byl paradoxně velký kamarád Jiřího Hanycha z dob studií. Manželství s Navrátilem po sedmnácti letech skončilo. Někdy zhruba v té době se totiž zjistilo, že Agáta, tehdy dospívající, má velký problém s drogami.

Její matka se dušovala, že si ničeho nevšimla, přitom na dívce bylo vidět, že není v pořádku: měla nepřítomný pohled, fialové vlasy, byla bílá jako křída.

„Hned druhý den na střední škole dostala od dcery jednoho renomovaného fotografa pervitin. A ona do toho z nějakého pubertálního vzdoru vlítla. Trvalo to půl roku.

Vůbec jsem to netušila, ale pak to pro mě byla ta největší životní rána. Bylo to strašné období, kdy na drogy skoro umřela,“ vzpomíná Žilková.

Tehdy se podle svých slov musela definitivně rozloučit i s druhým manželem, protože pil – a psycholog herečce řekl, že nemůže tolerovat manželovi alkoholismus, když po dceři žádá, aby dala sbohem drogám. A tak manželství zazvonil umíráček.

Martin Stropnický je mužem mnoha profesí, je to herec, politik, diplomat, spisovatel a režisér. Pražský rodák strávil dětství v Itálii a Turecku, kde jeho otec řadu let působil v diplomatických službách.

Vystudoval DAMU, na nějakou dobu zakotvil v Městských divadlech pražských, od začátku účinkoval také v televizních pohádkách či v seriálech.

Po listopadové revoluci dal přednost diplomatické kariéře. Vystudoval Diplomatickou akademii ve Vídni, což ho postupně přivedlo na post velvyslance České republiky v Portugalsku, v Itálii a ve Vatikánu. Roku 1998 zastával v úřednické vládě funkci ministra kultury, byl ale i ministrem obrany či zahraničních věcí.

V současné době působí jako velvyslanec v Izraeli. A stejně jako je spletitý výčet jeho funkcí, jsou dosti složité i jeho soukromé vztahy.

S textařkou a scenáristkou Lucií Stropnickou (64), dcerou textaře Zdeňka Borovce (†69), se oženil dvakrát, mají spolu tři děti.

Manželství se poprvé rozpadlo kvůli Stropnického vztahu s Danielou Kolářovou (73), který vzal ovšem rychle zasvé.

Lucie Stropnická potvrdila, že její v pořadí druhý svazek se Stropnickým Veronika Žilková nerozbila, v té době už byl rozbitý definitivně.

Říká se, že Martin Stropnický si potrpí na křehké blondýnky. Ovšem prý na takové, které mají něco v hlavě a nenechají si od muže do ničeho mluvit. Stropnická a Žilková jsou toho důkazem a podle názoru mnohých jsou si i podobné.

„Chodili jsme kolem sebe dvacet let,“ tvrdí Žilková o třetím manželovi. „Martina Stropnického jsem poprvé potkala ve třiadvaceti a pak jsme vždycky o sebe někde zakopli a vždycky jsme se na sebe tak nějak zvláštně dívali,“ vypráví.

„Když pak Agátě bylo asi patnáct, tak jsme všichni jeli právě do Vatikánu a já viděla, jak on sedí vedle mého milovaného papeže Jana Pavla II.

Tehdy jsem na něj ani nezamávala, jen jsem dětem ukazovala ambasádu a říkala: Tak tam sedí Martin Stropnický, se kterým jsem ve třiadvaceti točila pohádku a který se mi hrozně líbí.“

Na oplátku jí současný manžel vyprávěl, jak se na ni kdysi šel podívat na Hrad, kde se hrál Večer tříkrálový. Zkrátka byli si souzeni, ale museli si počkat.

Setkali se až v roce 2004 v ředitelně divadla. On měl rozpadlé manželství, ona také. „Podlomila se mi kolena, jemu taky, a od té doby jsme zůstali spolu,“ říká herečka.

„Nic není náhoda a vždycky je potřeba mít chuť do života. Sice spadnete, ale pak se odrazíte nahoru.

A co vás odrazí? Ta láska k životu, k někomu.“ O třetím manželovi mluví v superlativech. Je prý teprve druhým mužem, kterého poslouchá a věrně následuje, protože je silný.

Prvním byl tatínek. V roce 2008 se Veronika s Martinem vzali, na veselku jeli městskou hromadnou dopravou, odehrála se v historické Kapli sv. Kláry v pražské Tróji.

Doprovázela je společná dcera Kordula (14). Narodil se jim také syn Melichar, což bohužel skončilo tragédií. Chlapeček měl vrozenou vadu a záhy zemřel. „Život není, co chcete, ale co vydržíte,“ s oblibou říkává herečka.

Ti dva spolu už prožili velké množství složitých období, jednu dobu se dokonce šeptalo, že Stropnický hodlá kandidovat na prezidenta a z útlé blondýnky bude první dáma.

Když ambiciózní herec působil jako ministr obrany, přestáli dokonce i útok na pražskou vilu, kdy tam kdosi hodil hořlavou lahev záhadného obsahu.

Také probíhající rozvod hereččiny dcery z prvního manželství, problematické Agáty, nikomu z rodiny na náladě nepřidal. Veronika kvůli majetkovému vyrovnání musela prodat chalupu.

A další, v pořadí už bůhvíkolikátá zkouška jejich vztahu probíhá i v současné době. Zatímco Stropnický působí jako velvyslanec v Izraeli, jeho žena, která tam s ním rok pobývala, se vrátila zpět do České republiky, a to z několika důvodů, v prvé řadě musí pečovat o starou maminku.

Mimoto ji potřebuje její rozvádějící se dcera Agáta, v neposlední řadě jí chybí práce – herectví. V Izraeli byla „jen“ manželkou velvyslance, ženou v domácnosti, a divadelní prkna jí začala chybět.

Já nejsem žádná dobrá manželka. To bych nesměla být potřetí vdaná. Ale Martina je za co si vážit,“ prohlásila. Dvojici čeká odloučení. Ale vypadá to, že tenhle vztah je natolik silný, že překoná všechno na světě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...