Přežívá teď jenom díky partnerovi

Prý se tomu říká chemický mozek nebo chemická mlha. Zpěvačku Annu K (55) vinou náročné léčby rakoviny trápí mozek. „Nemůžu si vzpomenout na nějaká slova,“ přiznává.

Také vás může zajímat ...

Naštěstí má po svém boku už mnoho let svého partnera Tomáše Varteckého (50), který je jí v těžkých dobách oporou a také je její pamětí. Co je to chemický mozek? Pro tento stav existuje i odborný název – PCCI (Post Chemotherapy Cognitive Impairment), tedy kognitivní porucha po chemoterapii.

Anna K (55) a přítel Tomáš Vartecký (50). Po léčbě má problémy s pamětí.

Ženy, které zvítězily nad rakovinou s pomocí chemoterapie, se často musejí vyrovnat s problémy soustředit se, učit se a pamatovat si. Anně K se dvakrát podařilo přeprat rakovinu prsu, ale musela podstoupit léčbu a tělo oslabila 20 chemoterapiemi! Játra má naštěstí prý jako miminko, což je po tom, co dostala „čouda“, jak říká zpěvačka, docela zázrak.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama