Při kocovině zavolejte na pomoc bylinky

Konec roku a začátek toho nového se obvykle nesou ve znamení bujarých oslav i menších rodinných setkání. Pokud si z nich odnesete bolest hlavy, nemusíte zoufat. I v takovém případě vám pomohou bylinky.

V přírodní lékárně najdete velmi účinné rostliny, které umí odbourávat alkohol a mírnit nepříjemné projevy nadměrného popíjení. Bolest hlavy, žaludek jako na vodě, zpomalené reakce a únava, to všechno jsou důsledky bujarých oslav, které bývají spojené s vítáním nového roku.

Také vás může zajímat ...

Jak vaše tělo dokáže odbourat škodlivé látky, souvisí s především s činností jater. My vám teď poradíme, které léčivé rostliny si můžete v takovém případě zavolat na pomoc.

Máta peprná

Máta peprná je velmi účinná v boji s kocovinou.

Proto byste ji měli mít doma po ruce. Její zelené lístečky umí působit na zrychlení metabolismu, tedy rychlejší odstranění alkoholu. Zároveň také snižuje kyselost těla, která se alkoholem zvyšuje. Mátový nálev zklidňuje žaludeční sliznice zvlášť účinně, když ho osladíte výtečným medem.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský obsahuje vysoce účinný silymarin, která obnovuje jaterní tkáň. Po nadměrném pití alkoholu tělu uděláte dobře odvarem, tinkturou nebo olejem z ostropestřece mariánského.

Aby se semena ostropestřce správně vylouhovala, musí se nejdříve důkladně rozdrtit třeba v hmoždíři. Pak 1 lžičku semen přelijte šálkem vroucí vody a nechte 10 – 20 minut vyluhovat, sceďte. Čaj se pije teplý po malých doušcích.

Vrba bílá

Vrba bílá vám pomůže díky prospěšnému salicinu. Vrbový odvar působí na tělo podobně, jako byste si dali šumivý acylpyrin. Nejlepší je když si odvar dáte ještě před tím, než jdete do postele, budete mít pak mnohem příjemnější ráno.

Připravíte ho tak, že 1 zarovnanou čajovou lžičku drcené vrbové kůry přelijete šálkem vroucí vody a necháte 10 – 20 minut vyluhovat.

Petržel

Petržel naťová i kořenová velmi účinně pomáhá s detoxikací těla.

Nejlepší bude, když si z ní připravíte odvar. Stačí, když vezmete pět stonků a povaříte je v šálku vody. Nakonec můžete přidat rozdrcený stroužek česneku. Ten dodá vašemu tělu ztracené minerály, aby mohlo lépe pracovat na odbourávání alkoholu.

Vývar z petržele je dobré si dát jako prevenci, než začnete pít, protože obsahuje vitamíny řady B, které tělu pomáhají s detoxikací. Heřmánek pravý Heřmánek pravý působí na zklidnění žaludku nejlépe formou odvaru.

Ten si připravíte tak, že 1 lžíci jeho květů zalijete čtvrt litrem vody a necháte deset minut odstát, scedíte a popíjíte vlažné po doušcích.

Eleuterokok ostnitý

Eleuterokok ostnitý, neboli také černý kořen, je méně známou bylinkou na odbourání následků alkoholu. To Dokáže tělo očistit od nežádoucích látek, má stimulační účinek na nervovou soustavu, celkově posiluje organismus, obsahuje řadu vitamínu a minerálů včetně vápníku, který ovlivňuje žaludeční šťávy..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama