Při návštěvě hřbitova se stalo něco šokujícího!

Když znovu zazněla otcova písnička, podezřívala kamarádka svého bratra.

Vědí ti, kdo nás opustili, že na ně chodíme vzpomínat k jejich hrobům?

Ten příběh se nestal přímo mně, ale asi z něho vaše čtenářky a čtenáři budou stejně vystrašení jako já, když mi ho kamarádka Zdeňka vyprávěla.

Také vás může zajímat ...

Udělali pro ně divadlo

Zdeňce zemřel předčasně její otec. Když mu bylo padesát, dostal už třetí infarkt a ten nepřežil. Nemohl si tak pořádně užít vnoučata, viděl kluky – dvojčata – jen jako mimina. A právě tak si Tomášek s Vládíkem nemohli užívat svého dědečka. Zdeňku ale ještě víc mrzelo, že s ní nechtěli chodit na hřbitov. Zejména Tomášek byl na svůj věk dost chytrý a říkal, že děda tam už stejně není.

Je prý v nebíčku a tam se za ním nemůže. Zdeňka o svém otci dvojčatům často vyprávěla. Zpívala jim taky jeho oblíbenou písničku. Jednoho dne napadl kamarádku dost potrhlý nápad. Domluvila se se svým bratrem, ten nazpíval písničku jejich otce na diktafon a přidal větu, aby Tomášek s Vládíkem nezlobili, že je má rád. Měl to být jako vzkaz od dědy „z nebíčka“.

Bratr byl toho dne na hřbitově s nimi, v nestřeženou chvíli zapnul ukrytý diktafon a na kluky to skutečně velmi zapůsobilo.

Mělo to nečekaný vývoj!

Příští neděli už se Tomášek a Vládík sami hlásili, že chtějí jít „za dědou“. Zdeňka byla ráda, že to trochu nepoctivé divadélko z předešlého týdne zafungovalo. Tentokrát šli už bez bratra. Chvíli stáli u hrobu, když se náhle ozvala ona oblíbená písnička. Zdeňka se nejprve domnívala, že za tím znovu stojí její bratr.

Jenže když celá rozechvělá obešla hrob, nikde žádný schovaný diktafon nenašla. A bratr později také popřel, že by s tím měl něco společného. Toho dne se na hřbitově kamarádka s dvojčaty moc nezdržela. Celé se to prý zopakovalo ještě dvakrát. Od té doby se při každé návštěvě u hrobu Zdeňka bála, co se stane. Jen kluci ještě dlouho věřili, že je opravdu zdraví děda z nebe.

A asi opravdu zdravil!

Anna B. (43), Opava

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...