Při odchodu ze soudní síně se Elvis Presley a jeho žena drželi za ruce!

„Zvířata neumí nenávidět. O lidech se předpokládá, že jsou ještě inteligentnější.“

Ze strany krále rokenrolu Elvise Presleyho (+42) se tehdy jednalo o lásku na první pohled, i když Priscille (75) bylo pouhých čtrnáct let. Zpěvák si ale dokázal na svatbu sedm let počkat.

Jednoho zimního rána roku 1935 přišel na svět Elvis Aaron Presley (+42), jako druhé dítě z dvojčat. Bratříček, který se narodil půl hodiny před ním, bohužel nepřežil. Elvis se o tom dozvěděl v době vyrůstání a žil svůj život tak intenzivně, jako by ho chtěl prožít za mrtvého sourozence.

Také vás může zajímat ...

Sedm let bez sexu

Pro někoho může být překvapivou informace, že Elvis měl ve skutečnosti světlé vlasy. Barvit si je začal až na střední škole. Také se na něho často pohlíží jako na úspěšného lovce žen, který neměl problém získat každou, na kterou si ukázal. I tohle je ale mýtus.

Ne, že by se do jeho ložnice nesnažily dostat tisíce dívek a žen. Elvis byl přes své rebelství a sebevědomí v soukromí dost plachý a bál se zejména takových partnerek, které vypadaly zkušenější než on sám. Protože vyrůstal pod matčinou ochranou, nemohl se plně citově vyvinout.

Měl komplex z toho, že by v ložnici svými výkony nestačil na dívky, které měly více zkušeností. Jeho svádění prý často skončilo jenom u hlazení nebo mazlení. Svojí nevinností ho zaujala i osudová žena Priscilla (75). Potkali se v Evropě, v Německu.

Elvis tam byl na vojně, které přes svoji slávu neunikl, Priscilla byla dcerou amerického důstojníka. Cítila se osamělá. Přišla na jeden z večírků, které voják Elvis pořádal a zpěvák se okamžitě zamiloval. Rodičům Priscilly se to dvakrát nezamlouvalo, ale dívka si prosadila svou.

Sedm let chození bylo ale hodně nevinných – nejprve šlo o vztah na dálku a poté, co se oba vrátili do Spojených států, trval Elvis na tom, že sex bude poprvé až o svatební noci. A také to dodržel!

Devět měsíců po svatební noci

Priscilla si nejprve musela dokončit školu. První květnový den roku 1967 se pak dvojice vzala. Obřad se konal v apartmá luxusního hotelu Alladin v Las Vegas za přítomnosti rodiny a blízkých přátel. První píseň, na kterou si novomanželé zatancovali, byla od Elvise – slavný song Love Me Tender.

O svatební noci ztratila Priscilla nejen své panenství, ale pravděpodobně také otěhotněla, protože přesně za devět měsíců se narodila dcerka Lisa Marie (52). Manželství se ale ukázalo být složitou záležitostí jak pro slavného zpěváka, tak pro jeho mladou ženu.

Ta měla samozřejmě mnoho důvodů na Elvise žárlit. Proti slavným herečkám, které ho obklopovaly, když hrál ve filmech, se cítila trochu méněcenná. Snažila se mu zavděčit tím, že mu poskytovala dokonalé zázemí. „Bylo jednoduché o něj pečovat, byl to hodný jižanský kluk, nebylo složité ho milovat, chtěla jsem si ho hlavně udržet,“ konstatovala později.

Po rozvodu žil už jen pár let!

Veškerá snaha nebyla Priscille moc platná. Elvis podléhal pokušením, která končila jeho nevěrou. „Už jsem prostě nemohla po jeho boku žít,“ stěžovala si. „Nebyla jsem ochotná se o něho dělit.“ Zpěvák rovněž holdoval alkoholu, který ho často přemáhal.

Rozvod se nakonec ukázal jako nejlepším řešením, tím spíš, že sama Priscilla si ještě během manželství našla milence. Elvis přiznal, že za konec vztahu mohla jeho úspěšná kariéra, protože příliš mnoho cestoval a byl často mimo domov.

V roce 1973 se pár rozvedl. Při odchodu ze soudní síně se oba drželi za ruce a měli slzy v očích. Zůstali dobrými přáteli. Elvis si pak zkoušel najít jinou životní partnerku, ale takovou, která by se podobala Priscille, už nenašel. Neměl k tomu ani moc času.

Pouhé čtyři roky po rozvodu byl nalezen mrtev v koupelně svého přepychového sídla Graceland. Oficiální zpráva uváděla, že příčinou smrti byl infarkt, spekulovalo se ale i o tom, že se předávkoval drogami.

Další osudový vztah Priscilly trval více než dvacet let

Po smrti Elvise se Priscilla věnovala svému luxusnímu módnímu salonu a rovněž herecké kariéře. V roce 1983 začala hrát v legendárním seriálu Dallas, kde ztělesnila postavu Jenny. V soukromí si prožila několik románků, údajně i s hercem Richardem Gerem (70).

V roce 1985 zakotvila po boku brazilského producenta Marca Garibaldiho. Strávila s ním dvaadvacet let a přivedla na svět syna. Díky tomu, že byla pár let ženou Elvise, má do konce života Priscilla postaráno jak o pozornost médií, tak o peníze.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...