Při první svatbě provokovala Tereza Brodská osud stejně jako její rodiče!

Věděla, co se říká o májových manželstvích, přesto se chtěla vdát v květnu!

Jako potomek velmi slavných rodičů to Tereza Brodská (52), v současnosti hvězda úspěšného seriálu Slunečná, neměla jednoduché. Začalo to už v raném dětství, kdy jí vychovávala teta a pokračovalo i v dospělosti, kdy se jí nepovedlo první manželství.

V době, kdy se Tereza Brodská (52) narodila, prožívali oba její rodiče závratnou kariéru. Jak Vlastimil Brodský (+81), tak Jana Brejchová (80) šli doslova z role do role. Na svoji dcerku tak neměli čas, protože se obávali, že nejde skloubit práci s rodinou.

Také vás může zajímat ...

Svěřili ji tedy do péče jedné z Janiných sester. Malé Terezce bylo v té době pouhých šest týdnů a u tety Blanky žila až do svých šesti let.

Nijak jí to nevadilo, měla se tam dobře a své tetě dokonce říkala „mámo“. Skutečné rodiče vídala jen občas o víkendech – a nebo když se s ní chtěli vyfotit pro novináře!

Hanzlíka v pubertě nesnášela!

Velkou životní změnu prožila Tereza, když jí bylo šest roků. Tehdy si jí otec s matkou vzali k sobě a s tetou musela na doporučení odborníků přerušit vztah. Neviděla je pak celý rok. Byl to drsný zásah do života malé slečny.

Ze dne na den tak ztratila pocit domova. To se jí potom ale přihodilo znovu, když se Vlastimil Brodský a Jana Brejchová rozvedli. Tereza neměla tušení, že její matka má jako milence svého kolegu Jaromíra Hanzlíka (72).

Jana neměla odvahu to své Terezce sdělit. Ta se o rozpadu rodiny dozvěděla až od Jiřiny Jiráskové, kterou její matka tímto úkolem pověřila. K Jaromíru Hanzlíkovi měla pak Tereza v době svého dospívání negativní vztah. Choval se velmi autoritativně a chtěl ji přísně vychovávat.

Nechával jí dokonce podepisovat různé písemné sliby, že se Tereza polepší. Až v dospělosti si pak uvědomila, že všechno zlé je k něčemu dobré. Díky tomu prý začala být soběstačná a nestal se z ní rozmazlený fracek, k čemuž by možná směřovala.

Jaromírův přístup ale také nebyl zrovna nejlaskavější a působil sobecky, o čemž se přesvědčila i matka Terezy, která se s ním po několika letech rozešla.

Se Španělem z Ústí to nevyšlo

Bylo přirozené, že talentovaná dcera legendárních rodičů se vydá v jejich stopách. Tereza nastoupila na konzervatoř a po jejím vystudování začala hrát na pražské divadelní scéně. Provdala se brzy, jejím manželem se už v jednadvaceti letech stal Jordi Niubo (55).

Jméno sice zní španělsky a jeho původ tomu odpovídal, ale jednalo se o studenta FAMU, narozeného v Ústí nad Labem. Možná si Tereza vybavila vyprávění o tom, jak její rodiče při své svatbě provokovali osud.

Vybrali si oproti všem pověrám pátek třináctého, zvolili třináctou hodinu a pozvali třináct svatební hostů. Jak se ukázalo, nemělo to na zachování manželství vliv, protože se nakonec rozvedli.

Podobný přístup zvolila ke svému svatebnímu obřadu i Tereza. O májových manželstvích se říká, že nemívají dlouhého trvání. Mladá herečka se ale přesto vdávala v květnu.

Provokativně si na sebe oblékla černé svatební šaty místo bílých. Dopadla pak stejně jako její otec a matka – jen to přišlo dříve. S Jordim se rozvedla po čtyřech letech manželství.

Nejprve byla nepříjemná, pak se omluvila

Později se Tereza vdala podruhé a tentokrát už to vyšlo. Na samém počátku to ovšem tak nevypadalo. Fotografa Herberta Slavíka (57) poznala herečka nejprve pracovně, když jí přišel nafotit k jednomu rozhovoru.

Neměla tehdy zrovna dobrou náladu a tak se chovala nepříjemně, což s odstupem času sama přiznala. Za rok a půl se setkali znovu a Tereza se omluvila. K navázání důvěrného vztahu jim pak stačily pouhé dva týdny. Vzali se a narodil se jim syn Samuel (24).

Zůstal jedináčkem, ale na rozdíl od toho, co prožila v raném dětství Tereza, měl její syn nadstandardní péči. Dnes už je ze Samuela dospělý mladý muž, který si našel přítelkyni a odstěhoval se od mámy.

Tereza si prožila pocit, kterému se říká „syndrom prázdného hnízda“, ale díky natáčení seriálu Slunečná neměla na trápení moc času!

Ze slavné maminky se stal pacient, který už nevstane!

Největší trápení zažívá Tereza v současnosti se svojí maminkou. Jana Brejchová je už delší dobu uzavřená v léčebně pro dlouhodobě nemocné a nijak nekomunikuje se světem. Tereza ji tam navštěvuje jako jediný člověk.

Její matka trpí odumíráním bílé hmoty mozkové a svůj společenský život už prakticky uzavřela. Stal se z ní ležící pacient, už se sama nikdy z postele nezvedne a potřebuje péči dvacet čtyři hodin denně. Jedinou radost má, když za ní přijde Tereza.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...