Při prvním setkání si Lenka Vlasáková a Jan Dolanský mysleli, že ten druhý je namyšlená hvězda!

Oba jsou temperamentní a tak se občas dovedou velmi ostře pohádat!

Vztah herců Lenky Vlasákové (44) a Jana Dolanského (38) budil na začátku otázky ohledně toho, zda vydrží. Dnes má tato partnerská dvojice už tři děti, jen na svatbu zatím jaksi nezbyl čas.

Prvním osudovým mužem byl pro Lenku Vlasákovou její spolužák z DAMU, scénograf Egon Tobiáš (45). Měli spolu dceru, ale vztah skončil rozvodem. Jak herečka sama prohlásila, oba tehdy ještě potřebovali hodně svobody. Lenka si vždy přála být v soukromí obklopena spoustou lidí. „Odmala jsem chtěla velký dům a velkou rodinu. Pro mě to není žádné trauma,“ uvedla.

Splnilo se jí to dokonale a k jejímu vlastnímu překvapení dokonce s mladším partnerem!

Také vás může zajímat ...
Zamiloval se do ní na první pohled.
Zamiloval se do ní na první pohled.

Dcera rozvod nesla těžce!

S Janem Dolanským se seznámila na konkurzu k natáčení jednoho televizního filmu. První dojem prý nebyl nic moc, mysleli si o sobě navzájem, že si hrají na hvězdu. Jan se ale i přesto do Lenky na první pohled zamiloval. „Pak během natáčení jsme spolu pořád chodili na obědy,“ vyprávěla Lenka. „Většinou jsme nic nesnědli, jen jsme si povídali. Bylo to hezké.

A tak jsme spolu začali nepozorovaně chodit.“ Vztahu s mužem mladším o téměř šest let nedával nikdo příliš nadějnou budoucnost. Ani média si ho vlastně tehdy moc nevšímala. Pro Lenku ale věk nehrál roli. Je to pro ni první věc, na kterou ten, kdo je zamilovaný, zapomene. „Neřešíte, zda je partner mladší nebo starší,“ prohlásila. „Člověk se prostě zamiluje do té bytosti.

Honza je vnímavý, velice citlivý a přímočarý. Vím vždy, na čem u něj jsem.“ Jediný problém, který se vyskytl, byl s dcerkou. Lenka přiznala, že pro ni to bylo těžké a že rozchod rodičů dívka nepřijala. „Nechtěla, abychom zrušili naše manželství,“ konstatovala.

„Chtěla, abychom byli všichni tři pohromadě.“ Dcerce ale postupně přibyli hned tři nevlastní sourozenci.

Teď zvládají mnohem početnější rodinu!
Teď zvládají mnohem početnější rodinu!

V manželství se naučil vařit

Jak herečka připustila v jednom rozhovoru, ani jedno z dětí, které s Janem má, nebylo předem plánované. Přineslo jim to i finanční problémy, konkrétně u narození dcerky. „To byl rok, kdy jsem neměla ani na to, jít si koupit pro sebe oblečení do second handu,“ vzpomínala. Naštěstí na to nebyli sami. „Pomáhali nám rodiče, občas nakoupili pleny, někdy naplnili ledničku,“ sdělila.

„Rozhodně to nebylo nic příjemného, ale na druhou stranu mám tyhle výkyvy docela ráda, protože v tu chvíli si uvědomíte hodnotu peněz. Někdy je léčivé je nemít.“ Dnes to mají s partnerem tak, jak to v hereckých vztazích většinou bývá. Ten, kdo zrovna vydělává víc, zaplatí, co je potřeba.

O svém partnerovi se Lenka vyjadřuje obdivně: „Od počátku vztahu spolu vzájemně řešíme mnoho praktických věcí. Musím podotknout, že toho je hodně, co dokázal zvládnout a co vše unesl. Byl velice mladý, když měl své první dítě a je skvělý, jak vše dodnes zvládá.“ Mimo jiné se Jan naučil i vařit.

Nejen v rodině, ale i u kamarádů je už vyhlášený svým skvělým gulášem nebo thajskou polévkou.

Svatbě by se nebránila

Ne že by mezi Lenkou a jejím partnerem občas nezahřmělo. Stane se, že je to pěkná „Itálie“, létají předměty, bouchá se dveřmi. „Jsme oba temperamentní, a když dojde na konflikty, dokážeme se ostře pohádat,“ přiznala herečka. „Nejčastěji se přeme o rodinné kompetence, kdo z nás doma víc maká. Jeden se vždycky cítí málo doceněný a chválený nebo toho má už dost.

Ale každá naše bouřka je zase rychle pryč.“ Ačkoliv se o nich často píše jako o manželském páru, skutečnost je taková, že spolu žijí jen tak. Lenka by se přitom svatbě nebránila, jednu už kdysi zažila. „Šla bych do toho klidně znova. Lidé by neměli zůstávat spolu jen na psí knížku. Svatba je pro vztah důležitá,“ prohlásila. Zatím ale Jana do kostela ani na radnici nedostala.

Třeba to ještě vyjde – nebo k jejich třem dosavadním dětem přibude dříve čtvrté?

Lenka vždycky ví, na čem s partnerem je.
Lenka vždycky ví, na čem s partnerem je.

Televizi si doma Lenka nepřeje!

Lenka a Jan mají k výchově dětí svůj přístup a vždy je chtěli uchránit vlivů, které považovali za škodlivé pro jejich vývoj. Odmítali například umělohmotné hračky a doma měli jen dřevěné. „Máme sice DVD, můžeme si pouštět filmy, ale ne televizi, tu jsem zakázala, nevidím v ní žádný přínos,“ popisovala situaci před časem. „Děti nechodí do klasické školy, ale waldorfské.

Okolí mě kvůli tomu vnímá jako radikální matku, ale já znám i mnohem radikálnější.“ Výsledky se dostavují: děti jsou prý otevřenější a mají větší jistotu.

Dětí postupně do rodiny přibývalo.
Dětí postupně do rodiny přibývalo.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...