Při svatbě dostala tu nejkrásnější kytici na světě

Herecký pár Jana Bušková (66) a Václav Vydra (64) se už spoustu let oddaně milují. Přesto spolu žili léta na psí knížku a o svatbě začali uvažovat, až když měla herečka ošklivou nehodu při jízdě na koni.

Také vás může zajímat ...

Těžko bychom v českém show byznysu našli sympatičtější herecký pár. Jana Boušková (66) a Václav Vydra (64) k sobě patří už mnoho let, od počátku své známosti museli překonat spoustu zlých, někdy dokonce i tragických událostí, a přesto stále vypadají, jako by byli stvořeni jeden pro druhého.

Narodil se do slavné herecké rodiny

Václav Vydra se narodil 7. ledna 1956 v Praze do slavné herecké rodiny. Jeho tatínek totiž nebyl nikdo jiný, než slavný Václav Vydra starší (†76) a maminka výjimečná dáma českého divadla a filmu Dana Medřická (†62).

Oba rodiče svému milovanému synovi odjakživa vštěpovali lásku k divadlu, takže to vypadá, jakoby osud Václavovi předurčil, že se i on vydá na hereckou dráhu. Tím spíš, že bylo brzy jasné, že po svých rodičích podědil veliký talent.

Zpočátku o něj vůbec nestála

Nastoupil proto na pražskou konzervatoř, kde se velice brzy zamiloval do půvabné spolužačky Jany Bouškové. Bohužel, Boušková o Vydru vůbec nestála. O rok a půl mladší Václav jí totiž připadal jako obrovský poděs.

Janu by tehdy v žádném případě nenapadlo, že se Vašek o mnoho let později stane jejím životním partnerem. Na rozdíl od Jany se však Vašek okamžitě bláznivě zamiloval. Protože věděl, kde jeho vyvolená bydlí, nosil jí na okno květiny a někdy přidal i tenkrát tolik vzácný ananas.

Koketoval s alkoholem a marihuanou

Jeho roztomilé dvoření však zůstalo bez odezvy. Boušková v té době milovala dalšího „cvoka“, mladého a velice talentovaného herce Petra Svojtku (†35).

Ten měl ale v té době za sebou už dvě nevydařená manželství, byl otcem dvou malých dětí, a navíc se už spoustu let potýkal s vážnými psychickými problémy.

Věčně rozevlátý Svojtka koketoval s alkoholem a marihuanou a co snad bylo ještě horší, neustále se pokoušel o hrozivě vypadající akrobatické kousky. Přesto Jana nedala na varování přátel a po tříměsíční známosti se za Petra provdala. Když se mladým manželům narodil syn Honzík, byla Jana přesvědčená, že teď už bude jenom šťastná.

Drsný vzkaz přilepený na okno

Bohužel, opak byl pravdou. Když se Svojtka pokusil o další ze svých bláznivých kousků, tentokrát to byla jízda na spřáhle tramvajové soupravy, zaplatil za svou neopatrnost životem.

Posilněn alkoholem se dostal mezi vozy a aniž by měl řidič tramvaje nějaké tušení, roztahala jeho souprava Petrovo tělo po kolejích v centru Prahy. Svojtkovo tělo prý bylo v takovém stavu, že musel být identifikován až podle dokladů.

Jana se o smrti svého manžela dozvěděla až ráno ze vzkazu, který jí policie přilepila na okno. Později se prý dozvěděla, že policisté sice zvonili, ale ona byla zrovna v zadním pokoji, a tak je nemohla slyšet.

Zjevil se jako princ na bílém koni

Janě bylo pouhých dvacet osm let, když tragickým způsobem přišla o manžela. Jedinou její útěchou byl maličký synek, kterého se Svojtkou měla. A právě tehdy se jako princ na bílém koni zjevil spolužák z konzervatoře, stále zamilovaný Václav Vydra.

Ačkoli byl v té době ženatý s herečkou Danou Homolovou (68), srdce ho táhlo k Janě, které chtěl pomoci. Dana nejprve brala jeho návštěvy u Jany jako pomoc kamarádce v nouzi, pak ale pochopila, že jí Václav kamsi uniká. O Štědrém večeru 1983 pak došlo k rozuzlení celé situace.

Václav řekl své manželce, že ji má sice stále rád, ovšem Jana ho potřebuje mnohem víc, než ona.

Odešel k dívce, kterou odjakživa miloval

Ještě ten den od manželky nadobro odešel k dívce, kterou odjakživa miloval. Když tehdy u Jany zazvonil, držel v podpaždí přenosnou barevnou televizi, což byl tehdy velký hit, a v ruce krásné žluté auto pro jejího čtyřletého synka.

Ačkoli Vydra vlastní dítě nikdy neměl, s Janiným synem si okamžitě dobře rozuměl. Zdálo se, že mladá rodina bude od této chvíle zažívat už jen krásné chvíle. Jenže osud vystrčil své nelítostné drápky a Buškovou s Vydrou začala pronásledovat řada tragických událostí.

Ze smrti sestry se nemohla dlouho vzpamatovat

Když se chtěla Janina sestra Eva (†53) rozvést se svým manželem divadelním režisérem Ivanem Weissem (†54), ten celou situaci neunesl a spáchal sebevraždu. Bohužel to byla právě Eva, kdo našel režisérovo tělo, takže už nikdy nedokázala tento tragický výjev vymazat ze své paměti.

Navíc mnoho let bojovala se zákeřnou nemocí. V posledních chvílích svého života na tom byla tak špatně, že se nemohla starat o svou jedinou dceru Terezku. Tu si pochopitelně Jana a Václav jednoho dne vzali k sobě. Sympatičtí partneři se tak najednou starali o dvě děti, které nade vše milovali.

Když Eva v roce 2004 zákeřné nemoci podlehla, byla to pro Janu rána, ze které se nemohla dlouho vzpamatovat.

Potýkal se s obrovskými dluhy

Naštěstí ale měla vedle sebe milujícího Václava, který jí byl odjakživa velkou oporou. Jenže i on měl svých starostí dost. V devadesátých letech se pokoušel podnikat se střelnými zbraněmi, jenže po počátečním nadšení přišlo drsné vystřízlivění.

Jeho firma zkrachovala a Vydra se musel potýkat s obrovskými dluhy. Přišel nejenom o veškeré finance, ale i o dům. Přesto celou situaci během několika let zvládl a dům koupil zpět. Naštěstí měl po celou tu dobu vedle sebe milující Janu, která mu svou podporou chtěla vynahradit všechny ty roky, kdy se staral nejen o ni, ale i o jejího syna a neteř.

Překonali všechny nástrahy osudu

Milující partneři tak dokázali překonat všechny nástrahy osudu, aniž by na svou lásku potřebovali úřední papír. Pak se ale stalo něco, co Janu donutilo přemýšlet nad statusem vdané paní. Boušková totiž v roce 2006 spadla z koně a zlomila si čtyři žebra.

Od lýtka až po ruku měla obrovskou podlitinu a když ležela v nemocnici, tak jí teprve došlo, co všechno se mohlo stát. Vždyť, kdyby na zemi ležel kámen, už by tu také nemusela být.

Tehdy prý poprosila Václava, aby si ji vzal. „Proč se vy ženský tak rády vdáváte?“ zeptal se Vydra nejdříve. Vzápětí ale začal přemýšlet, který termín by byl pro jejich sňatek nejvhodnější.

Spolu v časech dobrých i zlých

Sňatek dvou báječných lidí, kteří se v minulosti mnohokrát podrželi, se konala v létě 2006 v kostelíku svatého Vavřince na Křivoklátsku jen za přítomnosti několika přátel.

Boušková od svého nastávajícího při obřadu dostala květiny, které Václav ten den natrhal na zdejších kopcích, a na prst si nasadila prostý prstýnek uvázaný z trávy.

Přesto byla určitě přesvědčená, že právě prožívá tu nejkrásnější svatbu na světě. Vždyť si po dlouhých letech společného soužití brala člověka, který při ní stál v dobách dobrých i zlých, a ona mu to vždy oplácela stejnou mincí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama