Přičarujte si bylinkami krásu i dobrou náladu

Stejně jako v lékařství se bylinky odedávna používaly v magii. Vy dnes budete zřejmě kouzlit hlavně v kuchyni. Ale i tam vám voňavé bylinky mohou přičarovat krásu, dobrou náladu a pohodu. Víte, které se osvědčily na přivolání lásky a štěstí, nebo třeba proti únavě?

Levandule a kmín odstraní stres

Pronásleduje vás stres, jste nervózní a roztěkaní bez nějaké větší příčiny? Uklidněte si nervy i mysl kmínem, ať už klasickým, nebo římským.I malá špetka kmínu totiž dokáže zahnat strach. Kmín má totiž velmi uklidňující účinky. Pokud kvůli nervozitě špatně spíte a v noci se často budíte, dejte si před ulehnutím levandulový med.

Buď svařte levandulovou nať s cukrem, až vznikne hustý medový sirup, nebo prostě klasický med obohaťte několika kvítky levandule.

Na jaře si pořiďte březové koště

Košťata z březových větviček se už ve starověku používaly k vymetení špatné energie z domu. Jedná se o jarní rituál, který se mnohde stále používá. Míza, kterou získáte naříznutím březové kůry, je sladká a dá se z ní připravit víno pro svátek jarní rovnodennosti.Jinak je bříza symbolem rodiny a mateřství.

Z jejího dřeva si můžete vyrobit magický amulet, jenž slouží na ochranu dětí.

Pro krásu je vanilka

Pokud se necítíte zrovna v nejlepší formě a chtěli byste svůj vzhled o něco vylepšit, sáhněte po vanilce.Pakliže ji přimícháte do ovesné kaše nebo ranního smoothie, budete celý den doslova zářit. Podobné účinky jako vanilka má i další sladké koření, kterým si můžete dochutit snídani, a to je skořice.

Nešetřete s ní a uvidíte, že změnu na sobě poznáte i vy sami.

Když budete chtít okořenit dlouhodobý partnerský vztah a probudit v něm znovu vášeň, sáhněte po kopru. Uvařte z něj omáčku nebo ho nenápadně přidejte do jiného pokrmu. Požadované účinky brzy ucítíte.

Na potenci je dobrý rozmarýn

Podobný efekt jako kopr má i rozmarýn.Ten totiž zvyšuje mužskou potenci, a proto z něj kdysi manželské páry společně vily věnce pro udržení erotického napětí v dlouholetém vztahu. Stačí, když rozmarýnem příště posypete maso, chutná skvěle.

Jestli chcete něco skutečně speciálního, připravte si takzvané rozmarýnové víno: čerstvé listy naložte do láhve bílého vína, po několika dnech přeceďte a společně si dejte skleničku.

Uvidíte, jaké to bude mít účinky… Badyán vám přinese štěstí Badyánové hvězdičky nejen krásně vypadají, ale také mají schopnost posílit mysl a přinést do života štěstí. Pokud tedy máte pocit, že se vám nic nedaří a smůla se vám lepí na paty, upečte si něco dobrého s pořádnou dávkou badyánu.Ten je vynikající třeba v perníčcích.

Pokud chcete účinky badyánu ještě zesílit, navlečte jednu celou hvězdičku na koženou šňůrku a noste ji několik dní kolem krku či na zápěstí..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...