Princ na bílém koni pro Danu opravdu přijel

Dvacet let uplynulo od doby, kdy se herečka Dana Morávková (45) vdávala na romantickém pražském Vyšehradě za klavíristu a hudebního skladatele Petra Maláska (52). Byl nádherný podzim, Dana byla šťastná a dojatá nevěsta.

Něco jí říkalo, že dělá dobře, když si vybrala za celoživotního partnera právě tohoto muže. Herečka tvrdí, že s manželem je dal dohromady osud, že jsou jako dílky skládačky, které do sebe zapadnou. Svatba se konala v kostele.

Dvojice chodila před obřadem na sezení s panem farářem. Pro Petra mělo to místo zásadní význam, neboť na vyšehradském hřbitově je pochovaný jeho tatínek, hudebník Jiří Malásek (†56). Některé svatební dary byly poněkud originální, nejvíce snad obálka od vtipálka Petra Čtvrtníčka (52), v níž byl lístek se vzkazem: Máte tady bombu!

Svatební cesta vedla do Egypta.

Také vás může zajímat ...

Daně se podařilo přesně to, o čem velké množství žen celý život jen marně sní. Našla svého prince na bílém koni. A ten se nikdy neproměnil ani v žabáka, ani v tuctového chlapíka, který pokukuje po jiných a zapomíná říkat ženě, že jí to sluší.

Dana s Petrem jsou jeden pro druhého výhrou v loterii. Rodačka z Písku přišla kupodivu na svět do rodiny, která byla absolutně neherecká. Tatínek byl matematik, maminka inženýrka ekonomie. Danino dětství bylo krásné, téměř čítankové.

princezna husopaska Defa

Vzpomíná, jak ji tatínek učil lyžovat na kopečku za domem. Dodnes vidí ty lyžičky s medvídky a obdivuje tatínkovu trpělivost. Pochvaluje si, že rodiče byli chápaví, protože správně Dana coby baletka lyžovat nesměla kvůli riziku úrazu.

Ale nadměrně rozmazlovaná holčička to rozhodně nebyla, rodiče ji odmalička zahrnuli spoustou rozmanitých činností. Byli toho názoru, a Dana ho dnes zastává také, že když jsme na světě jen jednou, tak bychom si měli vyzkoušet co nejvíc zajímavých věcí.

Odmalička navštěvovala dramatický kroužek, chodila na balet, dělala moderní gymnastiku a krasobruslení. Nelenila, a už ráno v šest hodin disciplinovaně postávala na bruslích na zimním stadionu. Stala se dokonce dvojnásobnou juniorskou mistryní republiky v tancích na ledě.

Roky ještě za tmy jezdila na krasobruslařské tréninky, tudíž jí teď nevadí vstávat ráno ve čtyři, protože v pět bývá nástup na natáčení seriálu. Díky tomu, že dělala vrcholový sport, stojí nohama pevně na zemi a je jí jasné, že sláva může ze dne na den skončit.

Ve světě filmu se pohybuje od třinácti let. Ví, že musí být vděčná osudu za to, má práci, kterou si jako holka vysnila. Racionálně založení rodiče neskákali radostí nad tím, že dcera odjakživa hovořila a snila o herectví.

divadlo bez zabradli Terasa

Morávkovi, pravda, divadlo milovali. Vodili Danu na činohru, balet i operu. Pamatuje si, jak ve čtyřech letech viděla poprvé Rusalku a byla z toho naprosto nadšená. Rodiče ji od herectví zrazovali, ale zároveň jí v ničem nebránili.

Poprvé se objevila ve filmu Veronika, který byl o Boženě Němcové. Hrála ji Jana Hlaváčová, Dana představovala její dceru. Našla zprávu o konkurzu v novinách, na Barrandov se tenkrát sjela spousta holčiček.

No a hádejte, koho vybrali! Svět se pro Danu změnil v pohádkové místo, v gejzír štěstí. Když jí bylo patnáct let, ocitla se na dně. Její milovaný tatínek v pouhých dvaačtyřiceti letech zemřel. Dětství skončilo.

Dana s maminkou zůstaly samy. Tatínek se nikdy nedověděl, že dcera skutečně dělala zkoužky na pražskou DAMU – on ostatně tvrdil, ať to dcerka klidně zkusí, že se tam ke svému štěstí a prospěchu nikdy nedostane – a byla přijata.

Lucie Bila, Petr Malasek

Seznámení s budoucím manželem, skladatelem Petrem Maláskem (52), pražským rodákem, synem hudebníka Jiřího Maláska a absolventem AMU, bylo romantické. Jako z filmu nebo, chcete-li, z prvorepublikového románu pro paní a dívky.

Herečka stoupala po zámeckých schodech, na jejichž konci stál On. Tahle scéna, nápadně podobná těm z červené knihovny, se odehrála na koncertě v Olomouci, kde vystupovala zpěvačka Hana Hegerová (84). Petr Malásek ji doprovázel na klavír.

Dana ráda vzpomíná, jak kráčela po schodech, kde stála spousta lidí, ale ona viděla jen jeho. Jako by to bylo včera! Ale už je to víc než dvacet let. Láska na první pohled. Navzájem si utkvěli v hlavě a ve vzpomínce, mysleli na sebe, ale tehdy se na sebe jen usmáli.

Ke skutečnému seznámení došlo později. Stalo se to v Divadle Na Zábradlí při přípravách muzikálu Cabaret. Dana v představení hrála, Petr připravoval hudbu. V den seznámení si spolu povídali celé odpoledne, celou noc – až do rána.

Legrační je, že na začátku večera se oba horečně ujišťovali, že se nechtějí vázat, Dana skálopevně tvrdila, že se vdávat zatím ještě nechce. Ani za nic. Za svítání ji pak Petr Malásek požádal o ruku. Byla překvapená, připadalo jí to dojemné, neobvyklé a možná povrchní.

Jenže ti dva se do roka skutečně vzali. Říkají o nich, že jejich vztah je nejnudnější ze všech svazků v českém showbyznysu. Dana dobře pochopila, že je to spíš než co jiného pocta. Protože s Petrem žijí bez skandálů, bez hádek, bez zbytečných senzací.

Jak se pozná, že je to ten pravý? Podle Dany až po letech. Nikdy to nepoznáte hned. Netušíte, jak se bude chovat v krizových situacích, co s ním udělá, když se narodí dítě, jak přistoupí k tomu, když onemocníte.

.. A živě si vybavuje, jak byla těhotná, a protože se jí udělalo špatně, přijela pro ni sanita. Když se Petr vrátil ze služební cesty do Německa, našel prázdný byt a na zemi poházené kanyly a další zdravotnický materiál.

Nevěděl, co se stalo, mobily byly hudbou budoucnosti. Netušil, co dělat. A tak se vydal Danu hledat po pražských nemocnicích. Proč vlastně si zamilovaná herečka nechala rodné příjmení? Odůvodňuje to tím, že si hluboce váží rodičů a že je poslední generací Morávkových.

Dana Moravkova, syn Petr Malasek

Syn Petr (17) dostal křestní jméno po tatínkovi, protože navlas tak to zamilované ženy dělávají. Že jsou v rodině dva Petrové, to prý žádné zmatky nepřináší. Když herečka zavolá Petře, nestává se, že by přišli oba.

Většinou nepřijde ani jeden. Recept na ideální manželství Dana Morávková nerozdává, protože sama chápe, že její vztah s Petrem je spíš než co jiného zázrakem. A na zázraky recepty neexistují. Zkrátka se našly dvě spřízněné duše.

To je vše. Ale několik praktických rad udělila. Například když má manžel před premiérou, tak ho neruší. A když skládá něco těžkého, ví, že ho nemůže obtěžovat. Jakmile po něm něco chce, pak až po jídle. Kuchařku prý Dana nenapíše, ale manžel je vděčný strávník, nestěžuje si.

A co se žárlivosti týká – lepší je nežárlit. Ze žárlivosti by se člověk mohl i zbláznit. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...