Připijte si rozmarýnovým vínem

Krásný a voňavý rozmarýn je stále považován za jednu z nejkrásnějších a také nejúčinnějších léčivých bylinek. Navíc ho lze snadno pěstovat doma v květináči nebo na balkoně, a tak ho můžete mít vždy po ruce.

• Rozmarýn je opravdovým životabudičem. Posiluje srdce a krevní oběh, stimuluje lymfu, uvolňuje ztuhlé svalstvo a prokrvuje mozek, čímž přispívá k dobré koncentraci a jasné mysli. Při koupeli rozmarýn podporuje prokrvení pokožky, svalů a kloubů, čímž odplavuje únavu, regeneruje namožené svaly a prospívá i při revmatismu.

• Rozmarýnové víno je výborné na povzbuzení organismu, zvýšení krevního tlaku a prokrvení mozku. Nemělo by se však užívat dlouhodobě, ideálně tak 4 týdny. Doma si ho připravíte tak, že 2 lžíce čerstvých listů i květů rozmarýnu přelijete 500 ml kvalitního červeného vína a vše necháte 7 dní louhovat.

• Nesmíte zapomenout 2krát denně protřepávat, aby se uvolnily všechny léčivé látky. Poté přecedíte, víno uskladníte v chladničce a budete užívat 1krát denně skleničku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...