Příprava klíčků je velmi jednoduchá

Pro úspěšné pěstování klíčků budete potřebovat běžně dostupná semínka, záleží na vašem výběru, jednoduchou klíčící misku a hlavně alespoň trochu trpělivosti.

Hrst vámi vybraných semínek dobře propláchněte a vložte přes noc do klíčící nádobky s čerstvou vodou. Semínka během noci nabobtnají a získají potřebnou vláhu pro další klíčení.

Pak už stačí dvakrát denně semínka propláchnout čerstvou vodou a slít. Už po prvním dni klíčení začínají semínka vystrkovat klíčky, které jsou zásobárnou prospěšných živin a vitaminů. Ke sklizni jsou připraveny po třech až pěti dnech klíčení. Před konzumací je slijte přes cedník a ještě jednou důkladně properte pod tekoucí studenou vodou.

Pokud nemáte nakličovací nádobu a nechce se vám ji kupovat, nechte semínka přes noc nabobtnat v zavařovací sklenici a pak je nasypejte na vlhkou vatu a nechte naklíčit. Hotová semínka můžete přidávat do zeleninových salátů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...