Připravte dekolt a krk na plesovou sezonu

Připravte dekolt a krk na plesovou sezonu

Vždy na počátku roku, v lednu a únoru nastává období plesů. Je to příležitost zatančit si a vyjít si do společnosti v oslnivých róbách, které mnohdy odhalují více z dekoltu.

Mnoho žen péči o dekolt, a mnohdy i krk, podceňuje. Přitom právě tyto partie o našem věku prozradí více, než bychom chtěly. Pokožka dekoltu i krku je náchylná k tvorbě vrásek a projevuje se na ní nedostatek kolagenu v podobě povadlé kůže.

Také vás může zajímat ...

Je proto důležité jí věnovat velkou pozornost. Přinášíme několik tipů, jak o ně správně pečovat. Dokonalé odlíčení Každodenní odlíčení a čištění by nemělo končit u brady. Nezapomínejte ani na krk a dekolt.

I když třeba nepoužíváte make-up, během dne, ale i noci se na pleti nahromadí nečistoty či přebytečný maz a ty je potřeba ráno i večer odstranit. Nepoužívejte ale obyčejné mýdlo, to pokožku jen vysušuje.

Vhodná je třeba micelární pleťová voda, která na sebe umí navázat nečistoty, a tím umožní šetrné čištění pleti bez podráždění. Jemná masáž Jednou týdně dopřejte svému dekoltu a krku peeling. Opatrné buďte jen v případě, že máte citlivou nebo aknózní pleť, v tom případě ho použijte jen velmi jemný jednou za dva týdny.

U normální nebo mastné pleti neuděláte chybu, když si pořídíte masážní kartáček na pleť. Využijete ho jak při čištění obličeje, tak krku a dekoltu, také jednou týdně. Pleť nejenže pomůže vyčistit, ale zároveň ji i příjemně promasíruje, čímž dojde k jejímu prokrvení a vyhlazení.

Při pravidelném používání si tak dopřejete péči jako v kosmetickém salonu a také docílíte redukce jemných vrásek. Výživa a ochrana V zimě po odlíčení a vyčištění naneste na dekolt a krk hydratační výživný krém.

Buď si můžete koupit speciální krém na tyto partie, ale klidně použijte stejný krém, jaký používáte na obličej, tyto partie mají stejný typ pleti. V létě pak nezapomínejte ošetřit i krk a dekolt krémem s ochranným faktorem.

Zabráníte tak vzniku nežádoucích reakcí na slunce v podobě pigmentových skvrn i tvorbě dalších vrásek. Spánek a pohyb Při spánku v poloze na břiše nebo na boku se kůže stlačuje a vznikají vrásky. Proto raději spěte na zádech.

K lepšímu vzhledu přispějete také cvičením – pro dekolt je vhodné například plavání nebo kliky. Snažte se také nehrbit a choďte s hlavou vzpřímenou.

Dobré rady:

Také dekolt ocení omlazující pleťovou masku s AHA kyselinami.

Vzhled dekoltu vylepšíte i pomocí trochy make-upu, pudru nebo rozjasňovače. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...