Připravte pokožku na léto

Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi, a přichází tak i doba opalování. Na letní slunění je ale potřeba pokožku připravit.

Pomohou doplňky stravy k lepšímu opálení? Často před odjezdem na dovolenou absolvujeme kúru v podobě vitaminových tabletek, například s beta-karotenem. Jistě to neuškodí, ale spolehlivé důkazy o jejich výrazném efektu pro opálení neexistují. Při pravidelné konzumaci jen dlouhodobě zabarví kůži do mírně zlatavého nádechu, ale před UV zářením neochrání. Dosáhnout atraktivnějšího zbarvení kůže můžete i pravidelnou konzumací ovoce a zeleniny s obsahem beta-karotenů, jako jsou mrkev meruňky, papája, mango, nektarinky, broskve, špenát, brokolice, hrách, kapusta či řeřicha.

Také vás může zajímat ...

Spálení zvyšuje riziko rakoviny kůže
Každé spálení od lsunce, i to menší, dlouhodobě zvyšuje riziko vzniku kožních nádorů. Proto i ti, kteří se opalují dobře, by měli začínat s pobytem na slunci zvolna, aby měla kůže čas vytvořit si ochrannou pigmentaci. Samozřejmostí je používání krémů s SPF faktorem.

Opatrně na pigmentové skvrny
Zvláště ženy trápí po slunění vzniklé pigmentové skvrny. Zejména ty v obličeji jsou často svízelným problémem a je lepší jejich vzniku předcházet důsledným používáním krémů s vyšším SPF.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...