Připravte si domácí mast na odřeniny

Med je uznávaným lékem i na špatně se hojící poranění kůže. Pomáhá při léčbě popálenin a omrzlin či proleženin. Regeneruje suché rty i pokožku celého těla. Jeho účinek při léčení kůže je dvojí. Postižené místo vydezinfikuje a ničí bakterie a mikroorganismy.

Během léčby kůži hydratuje a vyživuje. Pokud chcete účinky medu vyzkoušet na vlastní kůži, vyrobte si domácí medovou mast. Pro její přípravu budete potřebovat pouze 100g tekutého medu a 5 ml (150 kapek) éterického levandulového oleje.

Také vás může zajímat ...

Obě ingredience řádně smíchejte a máte hotovo. Mast nanášejte na odřeniny, které jsou znečistěny například štěrkem, prachem nebo pískem. Pak ránu překryjte čistým obvazem. Med nečistoty z rány doslova vytáhne na obvaz, levandule ránu vydezinfikuje a zabrání jejímu zanícení.

Tím lze předejít i hnisání rány a případné tvorbě jizev. Mast se osvědčila i při zánětech nehtů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...