Připravte si léčivé růžové dobroty

Jak na lahodný sirup? Stačí, když 2 hrsti sušených lístků vložíte do nádoby a zalijete 0,5 l vroucí vody. Přikryjete a necháte 24 hodin stát. Poté tekutinu scedíte, krátce pod pokličkou povaříte a smícháte se stejným množstvím medu.

Uchovávejte v chladu a temnu. Denně užívejte 2 až 4 lžíce sirupu, nejlépe zředěného vodou. A co vyzkoušet marmeládu pro skutečné labužníky? Okvětní lístky z deseti růží nasypte do sklenice. Přidejte 1/2 lžičky kyseliny citronové a zalijte 100 ml vroucí vody a nechte stát v chladu a temnu 24 hodin.

Pak přeceďte a smíchejte s cukrem v poměru 1 díl růžové šťávy na 1,5 dílu cukru. Okvětní plátky rozložte na talířek a posypte 200 g cukru. Nakonec květy i šťávu s cukrem smíchejte a jemně utřete. Přelijte do malých sklenic, uchovávejte v chladu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...