Přírodní pomoc při zánětu dásní

Bolesti zubů a dásní patří k nejúpornějším. Zánět dásní navíc může vyústit v parodontózu, proto je nutné se s ním vypořádat hned v počátcích.

Jak vzniká?

Zánět dásní se projevuje zčervenáním, podrážděním, otoky, bolestí, dáseň se snadno poraní a krvácí. Způsobují ho bakterie, které tvoří plak na zubech. Jak roste, dásně se odhalují a infekce do nich proniká. Někdy se bakterie ke kořenům zubů a do dásní dostávají také krevním řečištěm ze skrytých vnitřních zánětů v těle, a začnou způsobovat chronické záněty.

Také vás může zajímat ...

Nejčastěji jde o stafylokokové bakterie. Na vzniku zánětu dásní se mohou podílet také kouření, cukrovka, užívání některých léků či dlouhodobě překyselený organismus.

Přírodní léčba

Při léčbě zánětu dásní je důležitá důsledná ústní hygiena, hlavně čištění zubů pomocí kartáčku a mezizubních kartáčků. Velmi dobře fungují byliny, které působí nejen protizánětlivě, ale také proti bakteriím a virům. Jednou z nich je Čaga sibiřská, kterou seženete ve formě roztoku.

Tato parazitující medicinální houba hojí záněty sliznic a velmi účinně působí proti bakteriím. Ve spojení s tinkturou z grepových jadérek jde o účinné bojovníky proti zánětu dásní. Oba přípravky při užívání chvíli podržte v ústech a pak spolkněte. Léčbu můžeme doplnit bylinným čajem na odkyselení organismu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama