Přírodní tipy pro svěží a odpočatou pleť

Unaveně vypadající pleť trápí tu a tam každou z nás. Kruhy pod očima i mdlá pokožka bez jasu se dá vyřešit snadno.

Aby pokožka byla krásná a svěží, je třeba dopřát jí dostatečný odpočinek při spánku, kdy regeneruje. Každý člověk je jiný, ale obecně se doporučuje 7 až 8 hodin spánku. Stejně jako délka je důležitá i doba, kdy si jdete lehnout. Mělo by to být ještě před půlnocí.

Také vás může zajímat ...

Čerstvý vzduch

Na unaveně vypadající pokožce se samozřejmě podepisuje stres. Procházka v přírodě na čerstvém vzduchu, pravidelné cvičení (i obličejových partií) udělá vaší kůži jednoznačně dobře. Během cvičení se uvolňují endorfiny a ty jsou účinnou zbraní proti stresu.

Kofein na otoky, citron pro jas

Pokud vaše pleť potřebuje ranní rychlou vzpruhu a vypadat odpočatě, zkuste trik našich babiček a dejte na sílu citronu. Citronovou šťávu promíchejte s vodou a na vatovém tamponku aplikujte na obličej. Vyhněte se očnímu okolí. Citron pleť přirozeně prozáří. Jestli máte kolem očí otoky, tak stačí, když tamponek namočíte do černé kávy a jemně položíte pod oči.

Kosmetické triky

Vyhněte se tmavým barvám očních stínů, rtěnky nebo tvářenky. Ty totiž velmi dobře podtrhnou unavený výraz. Ideální jsou svěží tóny růžové, a to na rty i tváře. U očních stínů volte odstíny světle béžové či pudrové. Pokud používáte korektor, určitě volte ten světlejší. Řiďte se radou, že oční okolí musí být světlejší.

A nevynechejte rozjasňovač na lícní kosti a pod obočí.

Správný pitný režim

Kruhy pod očima jsou nepřítelem mnoha žen. Když jde o kruhy z nevyspání, tak si můžete vypomoci vhodným make-upem. Na ty trvalé tmavé plochy a propadliny pod očima, které nezmizí ani po kvalitním spánku to ale stačit nebude. Dodržujte správný pitný režim. Pijte neperlivou vodu, zeleninové šťávy nebo zelený čaj. Skvělé jsou i chladivé gely pod oči.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...