Přišla o dítě i manžela

Zazářila i v legendární komedii Holky z porcelánu, kde ztvárnila přísnou vedoucí skladu.

MÍLA MYSLÍKOVÁ (†71) vždy hrála hlavně rázné ženy, ale ve skutečnosti temperamentní nikdy nebyla. Byla stále více uzavřená sama do sebe.

Na začátku své herecké dráhy byla Míla Myslíková (†71) přáteli doslova obklopená a muži jí klečeli u nohou.

Také vás může zajímat ...

V pozdějších letech se ale něco zvrtlo a z Myslíkové se stala úplně jiná žena. Někdo to dává za vinu nevydařeným vztahům, jiní zase tomu, že ji její víra připravila o všechno, co kdy tvrdou prací v životě získala.

Chtěla se stát spisovatelkou

Protože nepoznala skutečnou lásku, neměla ani děti. Často ale pro ně psala pohádky. Kromě toho také ráda cestovala, zejména po Skandinávii.

Peněz nazbyt ale rozhodně neměla. To jí však nevadilo. Pořád byla veselá a energická a kolem sebe rozsévala jen samou radost. Když se smála, byla neuvěřitelně krásná.

A přestože měla nějaké to kilo navíc, vůbec si z toho těžkou hlavu nedělala. I tak totiž neměla o nápadníky nouzi. Její výrazný obličej a postava přispěly také k tomu, že dostávala hodně rolí, avšak nikdy žádnou hlavní.

Ve vedlejších rolích ovšem zářila. Pavel Landovský (†78) o ní vždycky tvrdil, že to byla dáma. Na jevišti, před kamerou i v soukromí.

Odmalička se toužila stát spisovatelkou, ale protože netušila, o čem byl měla psát, vybrala si obor, který byl v naprostém rozporu s její uzavřenou a plachou povahou.

K herectví ji inspirovaly zejména kostýmy, které si prohlížela v půjčovně, v níž pracovala její maminka. A tak vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění a zahrála si ve více než tří stech rolí.

Jednu z těch nezapomenutelných ztvárnila ve filmu Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, kde si zahrála nekompromisní paní Matyldu.

Po potratu následoval rozvod

Bohumila, jak zní její pravé jméno, se ve dvaceti třech letech provdala za herce a divadelního režiséra Štěpána Zemánka (†61). Sňatek to byl ale velmi nerozvážný, a tak nakonec vydržel necelý půlrok.

Nejenže prý skoro na nic neměli společný názor, ale Zemánek ji měl také fyzicky týrat, kvůli čemuž pak přišla i o dítě. To však herečka oficiálně nikdy nepřiznala.

Vždy pak jen tvrdila, že si rodinu vždycky přála a skoro to vypadalo, že se jí sen splní, ale pak se stalo něco, co nikdo nečekal a o čem nikdy nechce veřejně mluvit.

K tomu, že jejich manželství nakonec tak rychle skončilo, jen uvedla, že jí dal facku a ona se za to ještě dlouho styděla. V tu chvíli si údajně uvědomila, že s takovým člověkem žít nechce.

Znovu už se pak nikdy nevdala. Bála se, že by i druhé manželství dopadlo stejně. Přestalo se jí dařit i v pracovním životě. Byla tichá, s nikým moc nemluvila a postupně přišla o všechny své přátele.

Poslední roli přijala ve dvaašedesáti letech, kdy si zahrála v televizním seriálu Hříchy pro diváky detektivek. Tehdy už ale hodně trpěla kvůli vleklým zdravotním problémům.

Měla cukrovku a v pozdějších letech i Parkinsonovu chorobu. Ke konci života proto raději psala knížky, než aby stála na jevišti nebo před kamerou.

Než zemřela, stačila napsat svou autobiografii se vzpomínkami na dětství i bohatou kariéru. Vydání knihy už se ale bohužel nedočkala. Zemřela tři dny před svými narozeninami.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...