Přitahuje ji stejně jako na úplném začátku

Manželství JANY PREISSOVÉ (72) a VIKTORA PREISSE (73) prošlo už několika vážnými krizemi. Museli se vyrovnat s nevěrou, nemanželskou dcerou a těžkými depresemi syna.

Půvabná Jana Preissová (72), za svobodna Drchalová, se narodila v roce 1948 v Plzni a vyrůstala v Rokycanech. Svou lásku k divadlu zdědila po rodičích. Oba totiž byli nadšení ochotníci. Když byla malá, otec ještě studoval a maminka musela hodně pracovat, aby je uživila.

Také vás může zajímat ...

V Praze si rychle zvykla

Se svými problémy proto Jana utíkala za babičkou. Ta ji vždycky vyslechla, aniž by se na cokoli vyptávala. Herečka díky ní prožila opravdu krásné dětství, na které dodnes s láskou vzpomíná.

Když později dostala zprávu z DAMU, že je přijata, prožila hned dvojí šok. Ten první byl samozřejmě příjemný. Nemohla totiž uvěřit, že ji na vysněnou školu opravdu vzali.

Ten druhý nastal, když si Jana uvědomila, že půjde studovat do Prahy. Netušila, jak to jako nezkušená naivní dívka bez rodiny zvládne. Ovšem její obavy se nenaplnily. Naopak, Jana si v hlavním městě velmi rychle zvykla, a dokonce poznala svou velkou životní lásku.

Byla to láska na první pohled

S nadějným studentem Viktorem Preissem (73) se Jana potkala na školních schodech. Sotva se po sobě ohlédli, už jim bylo jasné, že je to láska na první pohled.

Když spolu začali chodit, měli dohromady jen pár korun, dva hrnky, talíře a stále dokola vařili špagety, které si servírovali do krabic od fi lmů. Když byla Jana v posledním ročníku a Viktor už v divadelním angažmá, tak se vzali.

Později spolu měli dva syny, Martina (46), který je také herec, a Jana (42). Tehdy si zřejmě mysleli, že jejich rodinnou idylu nemůže nic ohrozit. Pak ale přišla krize, během které musela Jana prokázat svou nevšední toleranci.

Proto také ví, že ona je ten silnější v jejich vztahu. „Muž je v takových chvílích buď slaboch, nebo zpanikaří,“ říká Jana realisticky.

Skandální odhalení

K jedné takové krizi došlo na počátku osmdesátých let. Viktor si našel milenku, se kterou měl později nemanželskou dceru. „Matce tehdy dal peníze za mlčení a myslel, že to nějak projde,“ prozradil po letech jeden z jeho kolegů.

Manželce se nakonec s tím, že má levobočka, svěřil. A řekl to i svým synům. „Nejde o skandální odhalení. Naše rodina s tím nemá žádný problém,“ mohl tak v roce 2004 sdělit Martin Preiss novinářům.

Později se ale ukázalo, že aféra s nemanželskou dcerou byla jen takovým vrcholkem ledovce. Lidé z okruhu hercových známých vyprávěli, že se na Viktorovi výrazně podepsalo jeho dětství strávené v dětském domově v Pyšelích.

Musel se tak už jako velmi mladý starat sám o sebe, což na něm zanechalo nesmazatelnou stopu.

Ztratil zájem o manželku

Kulantně řečeno, herec měl rád peníze, které si vydělal, a jen nerad je rozdával. Navíc měl po narození svých synů ztratit o svou manželku intimní zájem. Dokonce se říká, že delší čas to u nich doma vypadalo, jako by slavný pár žil odděleně.

Viktor měl mít za svůj život dost mimomanželských vztahů, ale nyní se zdá, že už je vše v pořádku. Další horké chvilky sympatickým manželům připravil právě Martin.

Už během svého prvního manželství udržoval poměr s herečkou Martinou Válkovou (44). Povídalo se, že jeho rodiče, zvláště pak Jana, nesli celou situaci velmi špatně.

Když se začas stal jejich vztah veřejným tajemstvím, musel Martin celou situaci řešit. Rozvedl se a v roce 2009 si vzal Martinu. Ačkoli měl herec soukromí zdánlivě vyřešené, na povrch pak vypluly ještě jeho psychické potíže.

Objevily se deprese a stavy úzkosti

Všechno to nejspíš začalo, když mu v roce 2004 neprodloužili v Národním divadle smlouvu. Mladý herec tehdy upadl do depresí a nedařilo se mu ani v podnikání. Trápení zaháněl alkoholem.

V jednu chvíli měl pocit, jako kdyby mu došel benzin, jak později sám řekl. Trpěl depresemi a stavy úzkosti. Zdálo se mu, že v životě neobstál, že není stejně úspěšný jako jeho kolegové.

Navíc se trápil tím, že nikdy nedosáhne na umělecké úspěchy svých vlastních rodičů. Martin se dostal do bodu, kdy nevěděl, co dál. Alkohol kombinoval s léky na spaní a doma se s manželkou neustále hádal.

Jeden takový konflikt málem vyústil v pokus o sebevraždu, když mu jeho žena do telefonu řekla, že jestli ho nebaví život a chce se uchlastat, tak ať se jde do lesa oběsit. A on skutečně odešel z domu.

Je to boj na dlouhou trať

Sice se šel nakonec jenom projít, jeho manželka však v obavách zalarmovala policii. Následoval týden na psychiatrii a po něm protialkoholní léčba v sanatoriu. Po návratu z léčebny začal točit seriál Doktoři z Počátků a úzkosti se ozvaly znovu.

Zase začal pít a pochopil, že sám už to nezvládne. Nyní se už zdá, že je Martin v pořádku. Přesto je přesvědčený, že je to běh na dlouhou trať. Ještě že se může opřít o svou manželku Martinu a chápající rodiče.

Chce trávit čas se milovanou ženou

Viktor začal nedávno odmítat nabídky a raději se věnuje malování. Vždyť jen chce trávit víc času s milovanou ženou a Jana to zřejmě vidí úplně stejně. A do manžela je prý zamilovaná stejně jako na začátku.

Aby také ne, vždyť ji manžel přitahuje jako v okamžiku, kdy ho poprvé potkala. „Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti,“ říká sympatická a stále zamilovaná herečka.

Snad už je nikdy nepotká nic, co by je mohlo opět ohrozit. A i kdyby přece jen ano, jistě by to znovu dokázali ustát…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...