Přítel mé matky k nám přivedl ducha

Když mi bylo jedenáct let, kamarádila se moje matka s jedním mužem, kterému zemřelo dítě. S jeho příchodem se začaly u nás doma dít podivné věci.

Žila jsem si klidný život dítěte, i když se rodiče rozvedli. Uměli se rozejít v klidu. Když mi bylo jedenáct let, maminka si našla přítele Tomáše. Byl zvláštní. Takový tichý a smutný. Nevadil nám, ale cítily jsme z něho obě něco divného. Tehdy u nás doma prvně Tomáš nocoval. Spala jsem, bylo asi 2 hodiny ráno. Pokoj jsem měla spolu se svou sestrou Ivou.

Také vás může zajímat ...

Najednou jsem ve spánku cítila, že někdo stojí u mé postele. Otevřela jsem oči. Byla to sestra, plakala a dívala se na mě. Vstala jsem a ptala se: „Proč pláčeš, Ivo?“ Sestra se otočila a šla beze slova do kuchyně. Vykročila jsem za ní, a přemýšlela, co se stalo.. V kuchyni jsem ji ale nikde neviděla.

Vrátila jsem se zpátky do pokoje, podívala se na sestřinu postel, a ona tam spokojeně spala.

Běžely jsme k Maryšce

Ráno jsem zážitek vyprávěla matce, ta mě ale odbila s tím, že se mi to zdálo. Byl to prý jenom sen. Já jsem si však stála za svým, tak mě odvedla k sousedce Maryšce. Chodil za ní každý, komu se něco podobného stalo. Vykládala sny, sušila bylinky, vařila lektvary. Maryška byla toho názoru, že mám schopnost vnímat duše mrtvých. Zkoumaly s matkou, kdo to mohl být, ale nepřišly na nic.

Sousedka nakonec řekla, kdyby se to vrátilo, ať okamžitě přijdeme. Duch se přišel hned tu noc, a opět v podobě mé sestry. Už neplakala, ale prohlížela si náš pokoj a všechny naše plyšáky a hračky. Dokonce si skládala mou stavebnici a hladila plyšového psa. Ráno jsme s mamkou běžely k Maryšce s tím, že už asi víme, kdo to je. Že to bude nejspíš dítě Tomáše, které před dvěma lety zemřelo.

To byl také důvod jeho rozchodu s manželkou.

Prohlíží si dekorace

Maryška nám dala zaříkávadlo, které jsem měla odříkat při otevřeném okně, aby duch z pokoje odešel a nechal mě spát. Po třech dnech od tohoto zaříkávání duch nejspíš skutečně odešel, protože se už nikdy neobjevil. Mě ale stále vrtá hlavou, i po tolika letech, proč tolik to dítě v podobě mé sestry plakalo? Toto byl můj první zážitek s duchy.

V současné době máme v bytě ducha, který někdy klepe na náš stůl v pokoji a někdy se mi zjevuje jako šedá postava a prohlíží si moje obrazy, knihy a hlavně dekorace. Jsem květinářka a vedu aranžérské kurzy. Nové výrobky vystavím po bytě, a duch si je se zájmem v noci prohlíží. Někdy dokonce pochvalně pokyvuje hlavou.. Už jsme na něho zvyklí.

Naše kočky ho vždycky vítají a pak ho provázejí, dokud zase nezmizí.

Teta přišla poradit

Zážitků mám spoustu. Jednou se mi například zdálo o tetě, která nás měla ráda. Bylo to v době, kdy měla matka velké problémy, jak v manželství, tak v práci. Hodně se trápila. Tu noc, byla jsem už vdaná a právě na mateřské, se mi teta Anežka zjevila u postýlky mé dcerky. Požehnala malé Kamilce a pak mi řekla, abych vzkázala mamince, že se vše brzy vyřeší.

Když jsem to druhý den matce líčila, tak se rozplakala. Za 14 dní ale opravdu našla maminka odvahu se rozvést a problémy v práci také brzy nato zmizely.

Jarka (59), Telč

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...