Přívětivé Bulharsko

Důvěrně známé, pohodlné a cenově dostupné

Najdete tu krásné dlouhé písčité pláže, mírné středomořské klima s chladivým vánkem, který na rozpálených plážích přijde určitě vhod. Ubytování a služby poskytují evropský standart a dá se tu dobře domluvit česky.

Sozopol a okolí Letovisko

Také vás může zajímat ...

Sozopol patří k těm turisty nejvyhledávanějším. Leží na malém poloostrově, který vyčnívá do Černého moře. Ve městečku člověk prochází úzkými klikatými uličkami, které dotváří nezapomenutelnou atmosféru.

Ulice jsou lemované původní černomořskou zástavbou z 18. století. Městská pláž je v sousedství starého města a centrálního parku. Druhá pláž přiléhá na jihu k předměstí. Tři kilometry jižně od Sozopolu je pláž Zlaté Rybky, kde je krásné koupání.

Primorsko v zajetí Čechů

Stará část Primorska leží na malém poloostrově, který je jak ze severní, tak z jižní strany obklopen písečnými plážemi. Obě dvě jsou velmi dlouhé a mají pozvolný vstup do moře.

U severní pláže leží převážná část místních hotelů a apartmánových domů. Za pláží je přírodní rezervace, která chrání místní písečné duny. Při výletu na nedaleký Maslen nos, do kterého se zařezávají krásné fjordy, můžete vidět pěstírny mořských škeblí.

Zlaté písky

Zlaté písky jsou nejznámějším bulharským letoviskem. Nejde ani tak o město jako turistický resort, který se táhne podél dlouhé písčité pláže dozlatova zbarvené. Letovisko leží necelých 25 kilometrů od Varny a za odpočinkem sem míří turisté z prakticky celé Evropy včetně Německa, Velké Británie nebo Francie.

Celá oblast je svěží a zelená. Místní pláže jsou dlouhé a velmi široké. Podél pláže jezdí turistický vláček.

Slunečné pobřeží

Letovisko Slunečné pobřeží leží 5 kilometrů severně od Nessebaru a nabízí nejen skvělé koupání, ale i dobrou zábavu. Velkou atrakcí je například divadlo pod otevřeným nebem, ve kterém můžete po dni plném opalování a koupání, zažijete pěkný kulturní zážitek.

Krásná a veliká pláž je jemně písčitá a je necelých 9 kilometrů dlouhá. Má i úctyhodnou šířku kolem 150 až 200 metrů. Je to místo ideální pro rodiny s dětmi.

Letovisko Nesebar

Nesebar je velmi staré město. Nejstarší část města byla vybudována na poměrně úzkém a malém poloostrově. Zdejší nejstarší budovy jsou obehnány hradbami. Většina z nich má zděné, kamenné přízemí, na kterém je vystavena jedno nebo dvoupatrová dřevěná nástavba.

Krom nich tu je několik starých kostelů a bazilik z byzantského období. Pěkný je i dřevěný větrný mlýn a Biskupský palác, který je dominantní stavbou celého města.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...