Přivolejte si hezké sny

Před spaním se vyplatí myslet na místa, věci a aktivity, které máte ráda.

Na to, abyste měla příjemné sny, nemusíte ovládat žádná kouzla. Stačí, když vyzkoušíte naše rady, a nebudete se chtít probrat do reality.

Také vás může zajímat ...

To, co děláte krátce před spaním, významně rozhoduje o tom, za jak dlouho usnete a co se vám bude zdát. Pokud chcete mít skutečně hezké sny, do postele si nikdy nelehejte s prázdným ani s přeplněným žaludkem.

Poslední jídlo byste si měla dát dvě až tři hodiny před spaním a nemělo by vám zatěžovat žaludek. Vynechat byste měla kořeněná a kyselá jídla, a ani ta s cukrem vám sladké sny nepřivolají. Povzbudí vás energií, bude se vám ale těžko usínat.

Opatrně i s kávou a alkoholem. Pokud chcete mít regenerační spánek plný pěkných snů, poslední kávu si dejte okolo druhé hodiny odpoledne. Konzumace více než dvou deci vína způsobuje plytké sny a mohou se objevit i noční můry.

Odložte elektroniku

Čím méně elektroniky budete v ložnici mít, tím lépe. Ideálně hodinu před spaním vypněte telefon i počítač, televizi pak nejpozději třicet minut před tím, než ulehnete. V televizi zároveň nesledujte nic, o čem víte, že by vás mohlo rozrušit.

Vyhýbejte se tomu, abyste si na mobilu nebo tabletu v posteli těsně před spaním četla. Nejen, že byste mohla narazit na něco, co by vás mohlo rozrušit, ale modré světlo z obrazovky povzbuzuje bdělost, takže by se vám mnohem hůř usínalo.

Před spaním je vhodný relax. Nestresujte se tím, co vás čeká další den v práci ani tím, co jste nestihla. Vaše sny to může velmi negativně ovlivnit. Alespoň hodinu před tím, než skočíte do postele, zklidněte mysl třeba pomocí meditace, pusťte si komediální či romantický film, vyzkoušejte jógu či dechová cvičení.

Změňte myšlení hudbou

Před spaním máme tendenci myslet na negativní věci, přičemž mnoho myšlenek nás napadá opakovaně. Pokud se dostanete do situace, že nemůžete usnout a v hlavě se vám rojí nepříjemné obrazy, pusťte si upokojující zvuky.

Mozek je zpracovává i po čas spánku, proto jimi můžete ovlivnit i to, co se vám bude zdát. Dle výzkumů zabírá na usnutí třeba šum moře, zvuky lesa či jakákoli relaxační hudba. Na internetu najdete množství nahrávek, ze kterých si určitě vyberete. Jen pozor, hlasitost nastavte tak, abyste zvuky podvědomě slyšela, ale aby vás nebudily.

Obklopte se příjemnou vůní

Levandule, růže, jasmín, eukalyptus a ylang-ylang patří mezi nejoblíbenější vůně na inhalaci před spaním. Pokud vám nevyhovují, vyberte si takovou vůni, o které víte, že vaši mysl zklidní.

Nakapejte éterický olej na polštář nebo do odpařovače nebo si pořiďte aromalampu. Svíčky se z důvodu bezpečnosti během spánku nedoporučují.

Na stolku zápisník

Ihned po probuzení vezměte tužku a papír a zapište si, co se vám v noci zdálo. Nejste-li si jistá, pomáhá, když se pokusíte vzpomenout si na všechny emoce, které jste ve snu pociťovala, pak se sen vybavuje snadněji. Čím více poznámek a detailů budete mít, tím lépe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama