Pro lepší náladu

Často vás přepadají chmury? Nevíte, kam dřív skočit a nic vás netěší? Vyzkoušejte pár bylinných směsí, díky kterým se vám vrátí životní optimismus.

Bylinky a bylinné směsi, které by vám měly pomoci navodit dobrou náladu, je dobré užívat po dobu jednoho týdne, pak tři týdny vynechat a následně proceduru opakovat.

Také vás může zajímat ...

ODVAR ZE SMĚSI BYLIN

Smíchejte čerstvou nebo sušenou meduňku, třezalku, heřmánek, pivoňku a levanduli. Promíchejte a jednu čajovou lžičku směsi zalijte šálkem vroucí vody. Louhujte patnáct minut a pak sceďte.

CITRONOVÁ TRÁVA

Výborně proti stresu, únavě a špatné náladě funguje i citronová tráva. Její účinky se ještě zvyšují v kombinaci s trochou mučenky a levandule. Dvě čajové lžičky přelijte šálkem horké vody a deset minut louhujte. Pak sceďte.

ZKUSTE MÁTU

Máme ji doma všichni, často ale nevíme, co s ní. Výborná je samozřejmě jako čaj. Máta nás totiž pozbudí a pořádně nakopne. Hrst lístků máty zalijte litrem vroucí vody a louhujte tak dlouho, jak chcete, aby byl čaj silný.

Odvar nemusíte ani scedit, mátu můžete klidně i sníst. Mátový čaj výborně chutná společně s citronem a medem. Čaj si lze připravit jak z čerstvé, tak sušené byliny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama