Pro lepší náladu

I když býváte většinou v pohodě, občas vás přepadnou chmury. Jak si nejlépe rychle zlepšit náladu?

Výborný je pohyb, proto si zacvičte. Při cvičení tělo uvolňuje endorfiny, což jsou tzv. hormony štěstí, které bojují proti špatné náladě. Studie navíc prokázaly, že cvičení dokáže dokonce zmírnit příznaky deprese. Počítá se přitom každá sportovní aktivita včetně jízdy na kole, jógy, tance či půlhodinové procházky.

Také vás může zajímat ...

Jídlo nebo květiny

Tmavé zelené listy, jako je špenát a kapusta, jsou bohaté na foláty, které snižují negativní náladu a depresi. A to díky tomu, že pomáhají produkovat dopamin v mozku. Při konzumaci stravy bohaté na foláty, je nižší riziko symptomů deprese. Doslova zázraky doslova dělají i čerstvě řezané květiny dělají doslova zázraky, při zvládání úzkostí.

Díky květinám se lidé prý cítí více energie a mají více soucitu s ostatními lidmi v práci.

Úsměv, procházka, vůně

I když je úsměv obecně vnímán jako reakce na nějaký veselý podnět, pravdou je, že i nucený úsměv má na naše tělo pozitivní vliv, protože aktivuje centrum štěstí v našem mozku, což vede k lepší náladě. Odborníci doporučují také krátkou 20 až 25minutovou procházku, díky které vaše tělo ze slunce načerpá vitamín D, jenž má důležitý vliv na to, jak se cítíte. A ještě něco.

Vůně citrusů, jako jsou pomeranče, citrony a grapefruity, vyvolávají v mozku pozitivní chemické reakce a díky tomu zmírňují stres.

Domácí mazlíček

Pořízení psa nebo kočky může vážně zlepšit kvalitu vašeho života. Jejich neústupná věrnost, ale i každodenní radostné vítání z nich činí skvělé společníky, kteří dokážou vždy zlepšit náladu. Pouhých patnáct minut mazlení se psem má velký vliv na uvolňování serotoninu, prolaktinu a oxytocinu, což jsou hormony, které mají pozitivní vliv na náladu a snižování kortizolu, což je naopak hormon, který tělo uvolňuje, když je ve stresu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...