Pro mastné vlasy

Často se vám mastí vlasy? Už druhý den po umytí jsou bez lesku, bez života a dělí se vám na jednotlivé pramínky? Pro pomoc sáhněte do čisté přírody.

Dopřejte svým vlasům očistnou bylinnou kúru z tymiánu, přesličky rolní, šalvěje a rozmarýnu.

Také vás může zajímat ...

JAK NA ODVAR?

Z každé bylinky vezměte po lžičce a nasypejte je do misky. Zalijte je vroucí vodou a nechte deset minut zakryté louhovat.Pak sceďte. Bylinnou kúru používejte po umytí vlasů a dále už neoplachujte. Vyzkoušet můžete i jiný bylinný odvar.

Smíchejte 30 g chmelových šišek, rozdrobeného lopuchového kořene a natě přesličky rolní, 80 g rozdrobeného kořene mydlice a 20 g heřmánkového květu.

Jednu lžíci směsi nasypejte do dvou sklenic studené vody. Přikryté bylinky vařte na mírném plameni dvacet až třicet minut. Pak odvar na patnáct minut odstavte a nechte ho louhovat. Nakonec sceďte.

BYLINKY POUŽÍVEJTE PŘI KAŽDÉM MYTÍ

Byliny, které vám po přecezení zbydou, zalijte dvěma sklenicemi vody.Svařte, a jakmile bylinky vychladnou, přeceďte a přidejte opět dvě sklenice vody, tentokrát teplé. První odvar použijte na namočení vlasů a promasírování celé pokožky hlavy. Patnáct nebo dvacet minut vyčkejte a pak si hlavu umyjte druhým odvarem.Nakonec spláchněte vlažnou vodou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...