Problémy s penězi či vážná nemoc? Vše vyléčí láska

V dobrém i zlém. To naprosto přesně platí o soužití ANTONIE TALACKOVÉ (39) a IGORA BAREŠE (51). Antonie se narodila ve znamení Lva v Praze, odmalička tíhla k pohybu, tanci, herectví, do introverta měla daleko.

Uchvátily ji zejména latinskoamerické tance, těm se věnovala nejvíc. Její rodiče to ovšem naopak neuchvátilo vůbec, příli si, aby se dcera věnovala něčemu serióznímu, nejlépe medicíně. A tak mohla Antonie k vytoužené konzervatoři jen vzhlížet.

Také vás může zajímat ...

Nastoupila na gymnázium a dle přání rodičů maturovala z biologie a chemie. Vnitřně cítila, že přírodní vědy by jí štěstí nepřinesly, a tak si herectví nakonec přece jen vybojovala. Do Prahy ji nepřijali, na brněnskou JAMU naštěstí ano.

Díky nepřehlédnutelnému talentu o ni projevilo zájem zdejší Národní divadlo už v době, kdy studovala druhý ročník. Zářila v Moliérovu Misantropovi, Shakespearovu Snu noci svatojánské či v Hrubínově Krásce a zvířeti.

A právě zde v divadle se také seznámila s budoucím manželem, Igorem Barešem. Tichá voda Také on má za sebou brněnskou JAMU a angažmá v Národním divadle v Brně, kde hrál například Hamleta či Raskolnikova ve Zločinu a trestu.

Postupem času přesídlil do Prahy, nyní ho můžeme obdivovat v Národním divadle ve hře Audience u královny. Televizní diváci si ho oblíbili coby Harryho v seriálu Pojišťovna štěstí, první velkou filmovou roli dostal ve filmu Výlet režisérky Alice Nellis.

Antonie a Igor svůj vztah před okolím dlouho a dobře tajili, z čehož vyplývá, že jsou to opravdu skvělí herci. Když se v červnu roku 2008 vzali, divila se tomu spousta jejich kolegů včetně režiséta Jiřího Adamce (69), s nímž oba spolupracovali na natáčení seriálu Pojišťovna štěstí.

„Proč bych se měl svěřovat?“ divil se „tichá voda“ Igor Bareš. „Nepovažoval jsem za důležité tenhle svůj soukromý vztah ventilovat někde před kamerami. Po osmileté známosti jsem konečně šťastný,“ konstatoval.

Radostná událost se odehrála na zámku Kuks. Lojzíka seslal dědeček Děti dostaly půvabná staročeská jména Antonie (7) a Alois (3). Během vášnivých debat kolem jména pro holčičku došli rodiče k závěru, že linii Antonií nelze přerušit, protože Tonička byla prababička, babička i maminka.

Co se týká Aloise, tak se jmenoval Igorův tatínek, díky němuž se vlastně malý Alois narodil. Tatínek totiž dosti nečekaně, v plné síle zemřel. A syn s manželkou, oba jedináčci, si najednou uvědomili, že jejich milovaná Tonička jednou zůstane na světě úplně sama.

V té době už nikdo z nich neměl žádné babičky, dědy, tetičky, zbyly jen cesty na hřbitovy, a když se jednou sešli opuštění u vánočního stromečku, bylo to takové smutné. A tak si říkali, že by si mohli pořídit ještě jedno dítě.

Ale báli se toho, protože bez pomoci babiček je opravdu těžké všechno zvládat. Vlastně ani nečekali, že budou mít takové štěstí a podaří se jim mít další dítě. Úsměvné je, že se to povedlo prakticky ihned, a tak si Antonie s Igorem myslí, že malý Lojzík je dárkem, který jim zezhora poslal zesnulý tatínek.

Kostra ve skříni Co se týká trávení volného času, Igor Bareš by byl nejraději pořád doma, ale manželka je velice aktivní, vymýšlí stále nové a nové výlety, kupuje lístky do divadel a kin. Účinkují spolu v divadelní hře Jenom život, která pojednává o bouřlivém setkání bývalých manželů.

Na jevišti se jim spolupracuje výborně, Antonie tvrdí, že spolu komunikují třeba i jen očima, a jde to skvěle. Když se, jak se říká, chybička vloudí, dokáží z toho bravurně vybruslit, a to dokonce i v případě, že Bareš ze strany 14 přeskočí na stránku 23, jak se mu už také stalo.

„Trochu jsem popletl text, manželka se na mě potom zlobila,“ přiznal s úsměvem. „Bylo to zbytečné, nikdo z diváků si ničeho nevšiml.“ Pro Bareše je pořád tak trochu překvapení, že se díky ženě a dětem jeho život podstatně zklidnil a dostal řád.

Opravdu mu ke spokojenosti stačí, aby byli všichni z rodiny zdraví, měli se rádi a aby s manželkou dělali divadlo, které je baví a lidem se líbí. Hezká, spořádaná rodina, řeknete si. Ale takhle jednoduché to bohužel není.

Objevil se kostlivec ve skříni, který Bareše se ženou citelně potrápil. Na pokraji krachu Koncem roku 2016 zkolaboval Igor Bareš přímo na jevišti vinohradského divadla, před zraky šokovaného hlediště.

Překotně mu bušilo srdce, omdléval. Kolegové z inscenace Nepřítel lidu mu raději zavolali sanitku. Lékaři konstatovali, že umělcovy potíže jsou psychosomatického původu. Jednoduše řečeno, viníkem kolapsu byl stres.

Není divu, protože herec se potýká s obrovskými finančními problémy. Bývalá partnerka podala žádost o zvýšení alimentů na jejich dceru Sonju (20). Bareše, který splácí bydlení a živí čtyřčlennou rodinu, to ruinuje.

Měl by nově platit osmnáct tisíc korun měsíčně a ještě uhradit rozdíl na výživném i zpětně. Vyjádřil se v tom smyslu, že by to pro něho i jeho rodinu mohlo mít fatální následky. Konstatoval, že teď už cítí nejistotu a strach i na jevišti.

Stres ho profesně ohrožuje. Naštěstí má herec velkou podporu v manželce, která prohlásila: „Budeme se muset uskrovnit, ale vždy budu stát při něm. I když to ne vždy bylo lehké, tak ho stejně nepřestanu milovat.

“ Stále na cestách Rodina vskutku drží až dojemně pohromadě. Před časem se ukázalo, že pán domu bude muset skutečně ještě i něco doplácet, zhruba sto tisíc korun. Herec se finančních závazků vůči nejstarší dceři nezříká, ale má za to, že jsou přehnané.

Nemůže uvěřit, že tak mladá dívka potřebuje měsíčně tolik peněz. Přitom chod rodiny Barešových to narušuje, na mladší děti tátovi už peníze nezbývají. Docházka do škol či školek podstatně zvedá náklady. A tak se dramaticky změnil i režim Barešových.

Hlava rodiny dře jako kůň, vlastně se nezastaví, neodvažuje se odříci žádnou práci. Nejvíce to paradoxně odnášejí právě ti nejbližší, neboť tatínek je stále na cestách. Buď jede do dabingu, nebo na natáčení, případně do divadla.

Herec u psychiatra A jako by to nestačilo, potýká se s dalším závažným problémem, tentokrát zdravotním. Dvacet let bojuje s nepříjemnou Crohnovou nemocí. Nejdřív bral léky, nyní chodí do pražského IKEMu na účinnou biologickou léčbu.

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které se může projevit v jakékoli části trávicího ústrojí, nejčastěji ale v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Hlavními projevy jsou bolesti v podbřišku, hubnutí, únava, zvýšená teplota a časté průjmy.

Po kolapsu přímo na jevišti vinohradského divadla herec dokonce navštívil psychiatra Jana Cimického. Ten mu doporučil léky na uklidnění. Dal mu také cennou radu. Podle něj není jiné cesty než danou překážku překonat, což ostatně platí obecně.

V tom osudem zkoušenému herci ostatně už léta pomáhá jeho Antonie. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...