Probuďte své čakry!

Víte, že na svém těle máte sedm důležitých drah, kterými proudí vaše životní síla?

Chcete, aby vám tělo fungovalo přesně tak, jak má? Pojďte s námi prozkoumat energetická místa, kterým se říká čakry. Každá ovládá jinou část těla, má vliv na zdraví, a především na na to, jak se cítíte. Probuďte tak svou sílu a získejte energii.

1. KOŘENOVÁ

Také vás může zajímat ...

Uzemnění
Je zodpovědná za to, jak se chováte v krizi. Pokud je čakra nabuzená, jste vázána k materiálnímu světu a hmotným statkům a neumíte brát ani dávat. Při zablokování se vznášíte v oblacích a vzdalujete se od reality. Špatná funkce se projevuje i změnou váhy. Při nabuzení tloustnete, při zpomalení hubnete.

Jak ji probudit: Oklopujte se hojněčervenými věcmi, noste červené oblečení. Pokud čakra potřebuje uklidnit, použijte hřebíček nebo achát, který uvolňuje napětí a přináší vyrovnanost.

Leží: v oblasti stydké kosti.
Barva: červená.

Ovládá: kosti, zuby, páteř, nehty, vyměšování.
Působí na: ukotvení v realitě.

2. SAKRÁLNÍ

Sexualita

Ovládá lidské pudy a vášně. Při zvýšené funkci se objevuje posedlost sexem. Pokud se čakra zablokuje, vzniká frigidita a neschopnost bližšího tělesného kontaktu s jinou osobou. Snížená funkce sakrální čakry se projevuje pohlavními chorobami, potížemi s neplodností, nemocemi vaječníků a menstruačními bolestmi.

Jak ji probudit: Druhá čakra ovládá tělesné tekutiny, proto ji harmonizujte spojením s vodou – koupelemi, posezením u řeky a pitím. Nabudí ji vůně olejů ylang ylang a santalového dřeva.

Leží: v podbřišku.
Barva: oranžová.

Ovládá: pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny, mízu, krev.
Působí na: vztahy, sexualitu.

3. SOLAR PLEXUS

Emoce

Pomáhá přijímat energii a ovlivňuje vaši vůli. Snížená funkce se projevuje strachem z překážek a svíráním kolem žaludku. Je-li čakra příliš aktivní, chcete, aby bylo po vašem, vnucujete všem svou vůli a máte výbuchy vzteku. Trápí vás problémy s trávením, žaludeční vředy či žlučové kameny.

Jak ji probudit: Oživit funkci třetí čakry pomůže účinně pobyt na slunci, přítomnost žluté barvy nebo vůně rozmarýnu a bergamotu. Ke zklidnění pomáhá levandule a kameny tygří oko a jantar.

Leží: v oblasti solar plexu na vnitřní straně vaší páteře.
Barva: žlutá.

Ovládá: slinivku, játra, slezinu, celý trávicí trakt, žaludek, žlučník a příznivě působí také na nervový systém.
Působí na: komunikaci, emoce, přijímání energie.

4. SRDEČNÍ

Láska

Tvoří střed energetického systému těla. Přílišné nabuzení čakry zamezuje lásku dávat, cítíte se nadřazení vůči ostatním a chcete, aby vás milovali. Nebo naopak nejste schopni ji přijmout. Při špatném fungování se cítíte osamělí, nemilovaní, trápí vás potíže
s oběhovým a dýchacím systémem, cévami a infarktem.

Jak ji probudit: Harmonizuje ji procházka v zelené přírodě, růžová barva květin a růžový křemen, co obnovuje schopnost dávat i přijímat lásku. Z vůní růžový olej a vůně růží.

Leží: v hrudníku, blízko srdce.
Barva: zelená.

Ovládá: srdce, plíce, dutinu hrudní, krevní oběh a také stav pokožky.
Působí na: dávání a přijímání lásky.

5. KRČNÍ

Komunikace

V krční čakře sídlí inspirace a schopnost sebevyjádření. Při zvýšené funkci páté čakry chcete manipulovat lidmi, mluvíte hlasitě a za gesty a za slovy ukrýváte své pocity. Je-li komunikační čakra oslabena, koktáte, stydíte se a máte trému. Trápí vás potíže s astmatem, štítnou žlázou, sluchem, zuby i roztroušenou sklerózou.

Jak ji probudit: Harmonizuje ji světle modrá barva nebeské oblohy a léčivé kameny jako akvamarín, tyrkys a chalcedon. K probuzení vašeho tvůrčího potenciálu pomůže také příjemná vůně šalvěje a eukalyptu.

Leží: v hrdle.
Barva: světle modrá.

Ovládá: šíji, hlas, hrtan, uši, paže, průdušky, štítnou žlázu.
Působí na: vyjadřování a tvořivost

6. TŘETÍ OKO

Intuice

Na bod mezi očima se zaměřujete při meditacích. Je to místo, kde informace ze smyslů vyhodnocujete šestým smyslem. Chcete všechno řídit svým rozumem a názory jiných příliš neberete v potaz. Při zablokování šesté čakry se snadno necháte ovlivnit a zapomínáte. Trápí vás bolesti hlavy, nemoci očí, dýchacích cest a rýma.

Jak ji probudit: Probouzí ji tmavě modrá barva, také pozorování noční oblohy s hvězdami a poslech klasické hudby. Z kamenů ji aktivuje safír a sodalit a vůně jasmínu a máty otevírá duši novým obzorům.

Leží: uprostřed čela.
Barva: indigově modrá.

Ovládá: obličej, oči, uši, dutiny a také podvěsek mozkový.
Působí na: šestý smysl a fantazii.

7. TEMENNÍ

Spojení s vesmírem

Je zodpovědná za vaši celkovou spokojenost s životem. Pomáhá vám napo-jit se na vyšší síly a sladit se s vesmírem, astrálními průvodci a také s tzv. univerzálním vědomím lidstva. Máte-li problém v sedmé čakře, projeví se i ve zbytku celého těla. Mohou vás začít trápit psychické potíže, nejistota, či deprese.

Jak ji probudit: Hudbou korunní čakry je ticho. K celkovému uklidnění pomohou kameny křišťál a ametyst, které noste u sebe. Harmonii vaší duše podpoří vůně kadidla a lotosu.

Leží: na temeni hlavy.
Barva: bílá a fialová.

Ovládá: mozek, nervový systém, šišinku mozkovou – epifýzu.
Působí na: napojení na vyšší síly, univerzum, podvědomí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama