Proč je dobré užívat psyllium

Co to vlastně je: Rozpustná vláknina, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického (Plantago ovata). Jak funguje: V trávicím traktu dokáže až 40krát zvětšit svůj objem. Tím vznikne gel, který pohlcuje nadbytečnou tekutinu a pomáhá odvádět nežádoucí škodliviny.

Kdy pomáhá: Při zácpách, hemoroidech, v těhotenství, při hubnutí. Kromě toho podporuje správný metabolismus tuků a reguluje hladinu cholesterolu.

Také vás může zajímat ...

Způsob užívání: Ideálně nalačno zhruba 30 minut před jídlem – 1 až 2 čajové lžičky rozmíchejte ve 250 ml vody nebo džusu a zapijte dalším šálkem tekutiny (voda, bylinný čaj apod.).

Psyllium můžete přimíchat i do jogurtu, omáček či polévek. Ne každému ale psyllium ve své surové podobě chutná, proto se nově prodává i v kapslích. Najdete ho například pod názvem Gastro Psyllium Vulm a pořídíte ho v dobrých lékárnách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...